Animasyon / Biraz serinlik

Tepki
7
alıntı

Banner olarak kullanmak üzere animasyon gif hazırlamak için PhotopShop 5.5 la birlikte gelen ImageReady programını kullanacağız.
Logomuzu hazırladık. Ben bunları yazarken hava o kadar sıcak ki (Ağustos 2000) sadece serinlik düşünüyorum.
Vantilatöre benzer bir şey ekleyeceğim :)
Buradaki konu animasyon olduğu için, vantilatör taklidi görüntünün nasıl yapıldığını anlatmıyorum.
Hareket efekti verebilsin diye Blur filtresi uyguladığımı söyliyeyim.
Dönüş hareketinin kesintisiz olması için 360 dereceyi eşit aralıklarla bölmeniz gerek.
4 tanesi dönüş etkisini yaratmada yetersiz olacağı için, 8 tane layer oluşturup, hazırladığınız şekli, 45 derecelik açılarla döndürün.
Yanda bu dönüş hareketlerini görüyorsunuz.

Resmi photoshop formatında kaydedin. (layerları olduğu için zaten başka şansınız yok)
ImageReady programına geçmek için yanda işaretlediğim yere tıklayın.
Programı biraz tanıyalım. Animasyon bölümünde yer alan simgelerin anlamları şöyle:
1. Hareketin kaç saniye süreceğine karar vereceğiniz bölüm
2. Animasyon karelerini en başa al
3. Bir önceki kare
4. Dur
5. Oynat
6. Bir sonraki kare
7. Yeni kare oluştur
8. Sil
Her animasyon karesinde görünmesi için, logonun olduğu layer, her karede seçili olmalıdır.
1. kareye tıklayın: logo layer'ı ve layer 1
2. kareye tıklayın: logo layer'ı ve layer 2 görünür olsun.
Bu biçimde seçmeyi her kare için sürdürün.
Alttaki örnekte 8 dönüş hareketi için oluşturulmuş, 8 animasyon karesini görüyorsunuz.
Son anda vantilatörün ortasında bir nokta koymaya karar veriyorum. (Sizin de sonradan eklemeyi düşündüğünüz birşey olabilir.)
Bu durumda yeni bir layer oluşturup, siyah daireyi çiziyoruz, ve bunu her animasyon karesinde görünmesi için, hepsinde görünür kılıyoruz.
Altaki ilk örnekte animasyon hızı her kare için 0.5 saniye olarak ayarlanmıştır. 2. örnekte ise hız 0.1 saniyedir.
Görüntü fena değil ama serinletme konusunda
hiç işe yaramıyor :)

Yukarı Alt