Animasyonlu Düğme Oluşturma

Tepki
7
1 . File - New

2 . Properties alanından arka plan yeşil ayarlanır.

3 . Timeline de yeni layer eklenir ve iki layer olmuş olur.

4 . İlk layer de çiçeğin koyulacağı bahçe şekli oluşturulur. Bunun için araç kutusundan fırça seçilir ve dolgu rengi değiştirilerek sahneye şekiller çizilir.

5 . Diğer layerde fırça yardımıyla çiçek çizilir. Seçim aracı ile seçilerek Insert – Convert to Symbol ile Buton özelliği verilir.

6 . Çiçek üzerinde çift tıklanır ve açılan pencerede Up kısmında F6 ile anahtar kare eklenir. Over kısmında da F6 ile anahtar kare eklenir ve çiçeğin boyutu ve Alpha özelliği değiştirilir.

7 . Yine Over karesindeyken Text aracı ile çiçeğin yanına bir yazı yazılır.

8 . CTRL+ENTER

Ndesign

Üye
Tepki
51
gayet güzel bir dille anlatılmış fakat yani başlayanlar için resimli anlatım daha iiyi olur bu yuzden eklediğiniz ders lere resim de koyarsanız memnun oluruz

Tepki
7
bunlar başlangıç konuları bunları yapmak zor değil.birkaç ders lerde zaten resimli açıklma yapcam

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Genel çalışmalarımızın tümünü resimli anlatımla yapalım, paylaşım için teşekkürler.

ismail koc

Üye
Tepki
0
sevgili yuko_can ben yeni başladım anlatımın sade ve net çok güzel ama resimli olsa daha iyi olurdu

Tepki
0
Yusuf ÇAKMAK, bu derste eklediğiniz diğer dersler gibi size ait değildir. "Yeni Başlayanlar İçin Kodsuz Flash Dersleri" serisi altında yayınladığım dersleri kendi dersleriniz gibi yayınlamanız etik bir davranış değil. Yönetimden bu derslerin silinmesini rica ediyorum.

ashcroft

Üye
Tepki
0
Ben Flash'ı yeni öğrenmeye başladım ama anlatım bence başarılı tabi ki resimli olsa daha iyi olurdu ama hiç birşey bilmememe rağmen anladım ve uyguladım.Çok sağol dostum.

Yukarı Alt