Aqua Buton Yapimi...

Curse

Üye
Kayıt
30 Eylül 2007
Mesaj
315
Tepki
2
Aqua Buton Yapimi...


İlk önce şekli oluşturalım. Yaratacağınız yeni bir resim dosyasının ortasına Rounded Rectangle Tool (U) ile köşeleri yumuşatılmış bir dikdörtgen çizin. Properties panelinden Fill açılır menüsünden Linear'ı seçin. Seçili olan Gradient'te ilk rengi #CCCCCC, son rengi #FFFFFF olarak değiştirin. Arrow Tool (V) ’u seçerek Gradient'i şekildeki gibi uygulayın.

-------------------------------------------------------------------------------------------------Şimdi gölge uygulayalım. Butonunuz seçili halde iken Properties panelindeki Effect kısmından Shadow and Glow altındaki Inner Shadow’u seçin. Resimde görülü ayarları
Distance= 0
Opacity= 65%
Softness= 5
Angle= 315
Color= Black
Knock Out= Seçili değil
yapın ve onaylayın. Şeklinizin son hali soldaki gibi olacaktır.


--------------------------------------------------------------------------------------------------Ve gene gölge uygulayalım. Butonunuzu tekrar seçili hale getirin ve Properties paneli üzerindeki Effects kısmına tekrar gidin. Bu sefer açılır menüden Shadow and Glow altındaki Drop Shadow komutunu seçin.
Resimde görülü ayarları
Distance= 2
Opacity= 50%
Softness= 5
Angle= 270
Color= Black
Knock Out= Seçili değil
yapın ve onaylayın. Şeklinizin son hali yandaki gibi olacaktır.


--------------------------------------------------------------------------------------------------Şimdide saydamlık verelim. Butonunuzun yaklaşık %80 genişliğinde %50 yüksekliğinde bir benzerini daha oluşturun. Bu yeni butonu eski butonunuzun yaklaşık ¾ oranında, diğer butonunuzun üst seviyesine gelecek şekilde yerleştirin. Küçük buton seçili halde Fill panelinden Linear’ı seçin. Gradient renklerinizi diğer butonunuzdaki renklerden daha açık renkleri seçin Arrow Toll (v) seçerek Gradient'inizi sol resimdeki gibi orantılı hale getirin. Son olarak, Layers paneline giderek katmanınızın karışım modunu “Screen” olarak değiştirin.
Aqua Butonumuz hazır. En üsteki katmanınızın altına ekleyeceğiniz Text ile Aqua butonunuz çok daha güzel bir şekil alacaktır.


------------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntıdır..
 

ebruzorlu

Üye
Kayıt
24 Ocak 2008
Mesaj
8
Tepki
0
buton yapılıp orjinal bölümüne geçildikten sonra properties penceresinde link kısmı gelecektir.
 
Yukarı Alt