Araç giydirme çalışmam

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
arka cam için renkli değilde daha çok renksiz bir tasarım yapmanda fayda vardı. Nitekim görüş açısını kapatacak herhangi birşey zararlı olabilir. Reklam içinde olsa insan sağlığından daha önemli hiç bir şey olamaz. Onu dışında arkadaki telefon numarasının yanında çok gereksiz girinti ve çıkıntılar var. daha estetik bişeyler olablir. Genel anlamda renk tercihin çok güzel bence. Eline sağlık.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Çalışman fena deği, Designer_S arkadaşın söylediği gibi renksiz çalışma yapmana gerek yok ne kadar renkli çalışırsan çalış dikkat edilmesi gereken husus uygulama yapılacak materyaldir. Camların görüş açısını etkilemeyecek malzeme one way vision dır. Benim gözüme takılan tek husus yan tarafta logonun kapı menteşesine gelmiş olmasıdır. Dijital folyo kesileceğinden zarar görür ve kapı açıldığında logo ikiye bölünmüş olur. Araç uygularken cam kenarları ve kapı menteşelerine yazı logo resim vs.. denk getirmemek gerekir. Ellerinize sağlık...

Tepki
0
arka camı one way vision düşünmüştüm ama aracının yanındaki logo yu fazla taşırmışım kapı açıldığında logo yarım görünecek ama iş basılmamıştı hemen düzelticem eleştirileriniz için çok teşekkür ederim.:)

melekru

Üye
Tepki
0
tasarım üzerindeki yazıları olabildiğince temkinli davranıp yerleştirmek lazım. tam kesim noktalarına yakın,sıfır çalışıldığı takdirde uçurumun kenarında gibi bi durum doğar . uygulama yapılırken bi hata çıkabilir. tasarımı yaparım ben gerisiyle ilgilenmem görüntüsü verilmemeli tabi. bir de o kapı kol kanat lastik sınırlarını da belli etseydin çalışmanda da zarar varsa belli olsaydı.

kolaylıklar dilerim çalışmalarında
emeğinize sağlık
saygılarımla

Tepki
0
Hocam Tasarım güzel Fakat bence kullandığın renkler pastel değilde biraz daha canlı olsa daha iyi olurdu . hani biraz daha gerçekci olabilirdi. Tabiki sen bunu sadece yerleri belli olması açısından yaptıysan o ayrı bir konu ama benim sana tavsiyem bu tarz calışmalarında fon rengi yapmak için en basit yöntem olan duplicate layer ile resmi kopyalaman ve CTRL+U kombinasyonu ise kopya resime renk vererek çalışman sana daha gerçekci bir görünüm kazandırabilir. saygılar....

Örnekteki gibi "kusura bakmayın foto kalitesi düşük olduğu için biraz biçimsiz:)"

mesutkilic

Üye
Tepki
0
araç tasarımı yaparken uygulayıcıyıda düşünmek lazım. mesela bu aracın üzerindeki tasarımı uygulamak çok zor hem fazla detaya inmişsin. ayrıca bu tarz çalışmalarda arka resmi görerek çalışman yazı yerleşmelerinde hata yapmanı engeller. yine de güzel olmuş ellerine sağlık

Yukarı Alt