araç giydirme ??

Tepki
0
herkese merhaba araç giydirme hakkında yazılanlara baktım fakat isteğiğim cevabı bulamadım yardım eden olursa çok sevinirim.. öncelikle aracın normal resmine görseli hazırlıyoruz müşteriye sunup onay alıyoruz buraya kadar tamam .peki iş bu tasarı mı baskı haline getirirken tasarımı nasıl çalışacağım örneğin araba en 4 metre boyda 3 metre ( ölçüleri örnek olarak yazdım ) ben şimdi corel drawda o boyutta mı bir taban çizicem?peki arabanın farını kapı kolunu nasıl ayarlayacağım o tip ölçülendirme yaparsam ?umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.şimdiden çok teşekkürlerr ve lütfen yardım

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Aracın modeli yılı gibi özelliklerden yola çıkarak aracın bir teknik çizimini edinin... Teknik çizimi corele çağırıp 30 katı yani %3000 büyükttüğünüzde gerçek ebadına gelecektir.... Bunu isterseniz 1/4 oranında çalışabilirsiniz... Baskıya verirken 1/4 oranında çalıştığınızı söylersiniz onlar 4 katı büyüterek çıkış alırlar... Yada makinanız kaldırıyorsa birebir de çalışabilirsiniz...

ikinci bir yol ise aracın tam karşıdan önden ve yandan fotoğraflarını çekin ve ölçüsünü alın... Photoshopta aracı o ölçüye getirin yada yine 1/4 veya 1/2 ölçüye nasıl isterseniz... Daha sonra aracı photoshopta giydirin...

Böylelikle aracın kapı kolu, pervaz v.s. yerlerini görerek çalışmış olursunuz... Size birazdan birde teknik çizim örneği ekleyeceğim...

Kolay gelsin...

İŞTE ÖRNEK TEKNİK ÇİZİM

Tepki
0
yani teknik çizim edinip bu teknik çizimi aynen araba ölçülerinde büyütüp üstünde yapabilirim..eğer bizde varsa bu makina ölçülerini de birebir baskıya gönderebilirim. çözünürlük ne kadar olmalı ve cmyk mı rgb i olacak?bişey daha çalışma paylı mı çalışılmalı yoksa birebir ölçü mü olmalı??
biliyorum çok soruyorum ama öğrenmek istiyorum
arzu hanım yardımlarınız için cok ama çok teşekkür ederim

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Evet teknik çizimin üzerinde birebir çalışabilirsiniz.. Çözünürlük ben birebir ölçü için 150dpi çalışıyorum... CMYK olmalı... Zeminlere biraz taşma verirseniz iyi olur araç giydirilirken bu taşmalar kesilir... İşi çıkışa yollarken teknik çizimin üzerine çalışılmış küçük bir çıktı yollarsanız aracı nasıl giydireceklerini daha iyi görürler hatta psd yollayıp teknik çizimi bırakabilirsiniz çıkış alınırken onu atarlar...

Kolay gelsin...

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Rica ederim.. Her zaman her konuda yardımcı olmaya çalışırız...

Kolay gelsin..

Tepki
0
teknik çizim üzerinde hayalimdeki aracımı giydirdim görüşlerinizi bekliyorum

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
Baskıda en iyi sonucu almak için çözünürlük 300 DPI ve CMYK olmalı. 150 Dpi görüntü kalitesini yarı yarıya düşürür.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@Yaşar Karadeniz
İdeal baskı çözünürlüğü 300 Dpi dır. Eğer örnek bir çıktı veya döküman alacaksanız durum farklı fakat baskı, matbaa vs için çözünürlük minimum 300 Dpi olmalıdır.
Örneğin;

Yukarı Alt