arkadaşlar bi yardım ediverseniz?

Tepki
0
arkadaşlar freehand de bi çalışmaya resim ekledim lakin o resmin etrafındaki beyaz fonu şeffaf yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim acaba?

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Şeffaf fondan kasdınız nedir? Eklediğiniz tif, eps vs. dosyanın etrafındamı var?

Tepki
0
bi jpg resim logo gibi. logonun çevresi beyaz ama logoyu ekleyeceğim zemin renkli o zemine oturtmak istiyorum beyaz çevresini zeminle aynı yapmak istiyorum

Tepki
0
teşekkür ederim ama tam olarak o dersteki değil aradığım şey. dalgalı renkler olan bi çalışmam var ben bunun üstüne beyaz fonun üzerine yapılmış bir logoyu eklicem ama o beyaz fonun benim yaptığım dalgalı renkler olsun istiyorum. çerçeve falan olmiycak yani

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
O zaman ya freehande çağırdığınız jpeg resmi photoshopta dekupe edecek ve dekupeli halini freehande çağıracaksınız, yada dekupeyi freehandde yaparak yaptığınız dekupe alan içersine de resmi croplayacaksınız (alan içersine gömeceksiniz), başka alternatifiniz yok.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
" Doğru ifade edilmiş bir soru, Aranan cevabın anahtarıdır "
özde sözün, yeri burası olsa gerek.

rhinokurt

Üye
Tepki
11

1. Beyaz fonlu resim...

2. Pen aracıyla resmin kenarlarını çizeriz. Beyazlıkların gözükmemesi için az içerden çizeriz.

3. Resmi seçip Ctrl+X ile keseriz. Sonra çizdiğimiz çizgiyi seçip Ctrl+Shift+V ile içine yapıştırız. Kenar çizgisi gözükmesin diye çizgiyi seçip Swatches panelinden none deriz.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın silverplectrum Freehandde ne şekilde dekupe ederek çizmiş olduğunuz dekupenin içersine etrafı beyaz olan logoyu yerleşim yapacağınızı ufak bir video hazırlayarak göstermeye çalıştım, yalnız burada dikkatinizi çekmek için dekupeyi gelişi güzel yaparak olumsuzlukları da videoda göstermek istedim. Düzgün dekupe yapmadığınız takdirde kenarlardaki beyazlıkların görülebileceğinin ifadesidir, umarım anlaşılır ve faydalı olur...

[VIMEO]vimeo.com/36505071[/VIMEO]

Yukarı Alt