Arkaplan sorunu

Tepki
0
Arkadaşlar ben bir resmin arkaplanını siliyorum ama o arka plana resim ekleyemiyorum nasıl yapıcağım?

Arama yaptım bulamadım k.bakmayın.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Hangi programda yapıyorsunuz? Bi ekran alıntısıyla daha açık bi şekilde sorarsanız yardımcı olabilirim..

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
@Ramazan Sevtekin

Nasıl Yani? Biraz daha açar mısınız konuyu?
Hiçbirşey anlamadım da.

Tepki
5
Selam,

Sn. Ramazan Sevtekin,

Photoshop programında arkaplanını sildiğiniz ögeyi ya da fotoğrafı path veya diğer seçim aletleriyle seçtikten sonra kopyalayıp yeni bir layer olarak yapıştırıyor musunuz..?

Bu şekilde yapmayıp seçtiğiniz ögenin etrafına beyaz dolgu rengi mi veriyorsunuz. Eğer bu şekilde yapıyorsanız arkaplana eklediğiniz herhangi bir görsel görünür olmaz.

Bir de sizden ricam sorduğunuz soruların doğru ve hızlı cevaplandırılabilmesi için sizin ilgili durumu daha net bir şekilde açıklamanızdır.

Bununla ilgili isterseniz size bir fıkra anlatayım sorunu daha net anlayın...

Adamın birisi doktora gider.

- Doktor bey rahatsızlığım var

der. Doktorda kendisine nerede olduğunu sorar. Hasta olan kişi işaret parmağını karnına bastırır ve;

- Burası

der. Daha sonra koluna bastırır ve;

- Burası

der. Daha sonra bacağına bastırır ve;

- Burası da ağrıyor

der. Doktor bir an durur ve hastanın parmağına bakar ve şöyle söyler.

- Sizin bence parmağınız kırılmış nereye bastırırsanız bastırın farketmez parmağınız ağrıyor...

teşhisinde bulunur ve hastanın parmağı sargıya alınınca doğal olarak hasta rahatlar.

Sanırım açıklayıcı olabildim...

Saygılar...

Tepki
0
@Melih Yongacı

Melih abi acelem olduğundan net olarak açıklayamadım kusura bakmayın.

Melih abi mesela bu resimin arkaplanını silip o arkaplana başka bir görüntü koymak istiyorum bunu nasıl yapabilirim onu sorucaktım.

Tepki
7
@Ramazan Sevtekin

Sayın Sevtekin ; Melih Abiye sormuşsunuz ama :) aceleniz olduğunu varsayarak bilgim dahilinde sorunuzu cevaplamak isterim.

Şöyle kii; Kullanacağımız resmi açtıktan sonra silmek istediğimiz bölümü magic wand tool ile seçip ardından magic eraser tool ile siliyoruz.Silme işlemimiz tamamlandı şimdi sıra sildiğimiz yere başka bir resim atamakta ..eklemek istediğimiz resmi ( File / Open ) açıyoruz.Move tool ile yeni açtığımız resmi arkaplanını sildiğimiz resmin içerisine taşıyoruz.Layers bölümünde layerların yerlerini değiştirdikten sonra resminizin arka planının değiştiğini görceksiniz...Kolay gelsin...

Tepki
5
Selam,

Ramazan Sevtekin arkadaşımıza;

Rica ederim. Sorun değil. Burada önemli olan bir programda hangi aleti hangi amaçla kullanacağınızdır. Pratik, hızlı ve sağlıklı çalışmanın temel prensibi de budur.

Şimdi. Eklemiş olduğunuz görseldeki sanatçımızın dekupe işlemi iki aşamalı olmak durumundadır.

Birinci aşamada saçları Filter > Extract kullanarak dekupe etmek gerekir.
İkinci aşamada ise sanatçımızın boynundan aşağı kısmını ise Tools > Pen Tools aleti ile dekupe etmek gerekir.

Bu iki işlemi ayrı ayrı ele alıp bir ders konusu olarak girmek gerekiyor. Şu an yöntem olarak sunuyorum ilk fırsatta ders konusu olarak eğer daha öncesinde girilmediyse görselleriyle birlikte yazıcam.

Bilginize,

Saygılar...

Tepki
0

Çok sağolun bunu arıyordum 2 gündür. Melih abi, bana bile katlanarak kafa yorduğun için teşekkürler. :)

Yukarı Alt