Ateşli yazı jpg formatında corel drawda nasıl kullanabilirim

esspor

Üye
Tepki
0
Ateşli yazı karakterlerinden alfabetik hartfleri indirdim ama corelde yazı fontunda kullanamıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
:allalla: indirdiğin jpegleri font mu yapmak istiyorsun ben mi yanlış anladım

esspor

Üye
Tepki
0
ewt dogru font yapmak istiyorum olur mu ?

Aslında kendi çapımca taraftar atkı tasarımları yapıyorum.Bu harfleri tasarımlarda kullanmak yazdıgımda ateşli olarak çıkmasını istiyorum.Corel Drawda acemi oldugumdan belki bir yolu vardır ama ben bilmiyorum.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Malesef jpeg bir formatı font olarak kullanamazsınız. Ve ateş fontu olarak dilediğiniz şekilde ve efektlerde bir font bulabileceğinizi sanmıyorum.
Size corel için tavsiyem, eğer bu jpegler a'dan z'ye kadar ise kullanmak istediğiniz harfleri trace bitmap ile vektör hale getirerek kenarlarını temizleyebilirsiniz ve group yaparak uygun tonda gölge vererek dilediğiniz zeminde kullanabilirsiniz.
örnek:

esspor

Üye
Tepki
0

aslında bu şekil bir şey yapacaktım taraftar atkısı tasarlamak istiyorum bu yazı karakterini kullanayım dedim ama şu an için coreli tam anlamı ile bilmedigimden biraz zor gözüküyor

bomaba

Üye
Tepki
0
şurdaki eskişehirspor yaısını yani ateşli yazıyı coreldrawdamı yaptnz..

Xmen62

Üye
Tepki
0
Corelde yazdığın yazılara ateşli yazı görünümü verebilmen için yazıları Photoshopta hazırlayıp kullanabilirsin.
Veya eğer işini görürse önce corelde yazıyı yazarsın, üzerini kaplayacak kadar bir ateş zemin resmi bulur yazının içine hapsedersin.

gibi, ama benim yavsiyem bu yazıyı photoshopta hazırlamandır. Konuyu photoshop derslerinde kolaylıkla bulursun.

Xmen62

Üye
Tepki
0
Yazılı bir anlatım buldum photoshop için;
ATEŞ YAZI

1. 400x100 boyutlarında yeni bir belge oluşturalım.Background 'u siyah foreground 'u beyaz olsun. Type tool ile yazımızı belgemize ortalayarak yazalım.

2. Rasterize >Type ı seçelim. ( Photoshop 5.0 ve 5.5 için Render Type >Render Layer ). Resmimizi yan çevireceğiz, bunun için Image >Rotate Canvas >90 CCW yapalım.

3. Render >Stylize >Wind uygulayalım. Ardından Ctrl + F yapalım efekt güçlensin.

4. Resmi yeniden eski haline getirelim. Image >Rotate Canvas >90CW yapalım. Resmimiz eski haline döndü. Şimdi dalgalanma efekti vereceğiz.Bunun için Filter >Distort >Ripple 'lı uygulayalım.

5. Filter >Blur >Gaussian Blur efekti uygulayalım ve 2 değerini verelim. Bu alev efektini yumuşatacaktır.

6. Resmimizin görünümü artık hazır. Şimdi renklerini ayarlayarak alevli yazımıza son görünümünü veerebiliriz. Image >Mode >Grayscale 'i seçelim. Flatten 'ı tıklayalım. Image >Mode >Indexed Color' ı seçelim. Image >Mode >Color Table 'ı seçelim. Grayscale modundayız. Black Body 'i seçelim ve OK butonuna basalım.

ARKADAŞLAR TİTİZ BİR ÇALIŞMA SONRASINDA ORTAYA ALEV ALEV YANAN BİR YAZI ÇIKIYOR.

SİZ DE DENEYİN. KOLAY GELSİN...
iyi çalışmalar.

Yukarı Alt