Auto-Blend Layers Komutu bulamıyorum

DALGABAZz

Üye
Tepki
0
Merhabalar photoshop cs2 versionu kullanıyorum videolu bir ders izledim videoda Auto-Blend Layers Komutu ile resimlerin renk tonunu ayarlıyordu.fakat benim programımda o komutu bulmadım Edit menüsünden girip yapdı benim edit menümde Auto-Blend Layers Komutu yok.herhangi bir ayar varmı acaba acabilmem için. yardımcı olursanız sevinirim. photoshopda yeniyim öğrenmeye çalışıyorum..

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Şahsen izlemiş olduğunuz dersi ve videoyu merak ettim, yalnız sormuş olduğunuz menü yanlış hatırlamıyorsam CS4 ve CS5'te mevcut. Programınızın versiyonu düşük olduğundan sizde yoktur :(

Ufuk Guler

Üye
Tepki
4
Yaşar Beyin söylediği gibi Adobe Photoshop Cs 5 sürümü mevcut olması lazım o menüyü istiyorsanız.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Ufuk Guler
Evet Ufuk bey CS5'te mevcut yalnız tam olarak emin olmamakla birlikte hatırladığım kadarı ile CS4'te de mevcuttu (CS4 dü fazla kullanmadım onun için tam olarak hatırlayamıyorum).

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
Peki üstadlarım bu Auto-Blend Layers Komutu ne işe yarar tam olarak acaba ?

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@idris gümüş

İdris bey, kısa ve öz olarak cevaplamak gerekirse; En az 2 kareden oluşan ve bu 3, 4, 5, 6 vs. çoğalabilir, fotoğraf makinası ile peşpeşe çekilmiş fakat birbirini tamamlayan fotoğrafların en ideal ve pratik bir şekilde Photoshop'un "Auto-Blend Layers" komutu ile fotoğrafları bir araya getirerek birleştirmesi.

Şöyle ki: 3 ayrı çekilmiş fotoğraf yalnız 1 nci çekimin bitimi, 2 nci çekimdeki kare içersinde bir parça yer almakta, 3 ncü kare de aynı şekilde.

Aşağıda Photoshop'un "Auto-Blend Layers" komutu ile birleştirilmiş hali. Umarım anlaşılır olmuştur...

idris gümüş

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
5
oooo evet ya çok iyi oldu şimdi tam olarak anladım sizden önce de az önce yani başka bir video da izledim sizde bunu pekinleştirdiniz gecenin bu saatinden böyle ilgi göstermenizden dolayı çok teşekkür ederim eline sağlık...

Görsel Günlere...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@idris gümüş

Ben teşekkür ederim İdris bey, umarım anlaşılır olmuştur, faydalı olması ümidiyle...

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
Forum ve bundan sonraki dönemlerde bu konuya ihtiyaç duyacaklar adına da bir teşekkürde benden,
emeğinize sağlık.

Yukarı Alt