AutoCAD 2007 den 3d max 2011 e proje aktarma

Tepki
0
Merhaba.
Ben AutoCAD 2007 de yapmış olduğum projenin modellemesini yapmak için 3d max 2011 programına atıyorum fakat daha yeni olduğum için tam olarak bu projelerenin dokusunu kaplamasını veremiyorum yani sadece kasnak olarak geliyor ben bu çizimi renklendirmek istiyorum.

isterseniz size projemle ilgili bir resim atayım tecrübeli arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olsunlar.

İlginiz için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

İyi günler.

Tepki
6

Resimde kırmızı yuvarlak ile seçtiğim alandan kaplama ve renk seçimlerini yapıp daha sonra seç sürükle yöntemi ile çizimin üstüne bırakırsan istediğin renklendirme yada kaplamalar aktif olur. :s8:

Tepki
0
Hocam harikasın çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için beli başlı bir kaç sorum daha olacaktı yüzsüzlük olmazsa

1.Renkleri atarken fark ettim bazı renkler siyah çıkıyor bilakis metal renkler parlak renkler bu bilgisayarın yetersiz olduğunumu gösterir.
2.Örnek çalışmalar projeler yada anlatımlar nereden bulabilirim.
3.Ben endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren bir firmada çalışıyorum ürünlerini AutoCAD de tasarlıyorlar.
Bende bunları 3ds max ile 3 d görüntüye kavuşturmaya çalışıyorum.
Normalde ilistratör grafik programı kullanıyorum.Fakat AutoCAD den 3ds max a aktarım olduğunu öğrenince 3d max ile 3d yapmaya karar verdim uzatmadan sorayım.
Ben 3ds max ile tabela mutfak dolabı gibi tasarımları yapabilirmiyim AutoCAD e girmeden ?

Yukarı Alt