Barkod Yapınca Bu Dediklerimide Yapın Yoksa Filmde Döner

meran

Üye
Tepki
0
İlk önce Edit - Insert Barcode bölümünden barkodumuzu oluşturuyoruz.

Evet barkodumuz geldi amma convertli değil. Bu şekilde işi baskıya gönderirseniz vay halinize. Çünkü filmi eğer 90 veya 180 derece çevirirse yanarsınız. İş döner barkoda öyle kalır. Aman. Dikkat. Şimdi bunu önlemek için çizgi olarak ayıracaz hemde en basit yöntemle. Kimileri CMX yapıp tekrar çağırıyor o uzun bir yöntem. Şimdi ilk yapacağımız Barkodu seçiyoruz CTRL + X yada Edit menüsünden Cut 'ı seçiyoruz

Sonra yine Edit menüsünden Paste Special i seçiyoruz

Ve karşımıza bir tablo gelecek burda Picture (metafile) ı seçip Tamam diyoruz.

Ve karşımızda barkodumuz çizgileri ve alttaki rakamları ayrı bir şekilde geldi burda hemen Ungroup All deyip rakamları ceonverteleyin çünkü text. Ve siyah çizgiler RGB. Bunları Objet Manager dan seçip CMYK black rengi yapın bu kadar basit. Kolay gele

Tepki
100
bo konuyla ilgili bir ders vardı forumumuzda.
konuya ek olarak anlattıklarınız doğru ve faydalı.
takdir edersinizki bu tarz konu açmak (ilgili konu varken) forumda kirlilik demek.
keşke ilgili konu altında devam etseydiniz. her iki konunun birleştirilmesini istiyorum.
konuyla ilgili link buradadır.
ilgi ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim...
https://www.grafikerler.org/coreldraw-da-barkod-yapmak-t654.html

meran

Üye
Tepki
0
İyide ben barkod oluşturmayı değil barkodun baskı halindeki sorunlarından bahsettim ikisi farklı şeyler sanırım

htmetin

Üye
Tepki
0
Teşekkürler arkadaşım ellerine sağlık..çok faydalı bir bilgi oldu benim için.

AhmetDemir

Üye
Tepki
0
anlamadıgım ben bunları yapmadıgım halde barkodlu işlerim filmden donmedi hiç he cok problem olur diyosan o kadar ugrascağına convert to bitmap yaparsın olur biter

Yukarı Alt