Basit Flash Logo Animasyon

Tepki
7
ilk olarak yeni bir çalışma sayfası açalım. 370×150 px olarak ben bir çalışma sayfası açtım arkaplan renk olarak color siyah ayarladım.İlk layer 1 framesine
Text tool aracı ile yazımı yazdım Menü seçeneklerinden Modify>Break Apart uyguladım buradaki amaçımız yazımızı parçalamak oluyor.

Yazımızı yazdık sıralamadaki 3 harfi seçelim ve kopya yapalım yeni bir layer ekleyelim kopyaladığımız harfi paste edelim. Yazımızın olduğu layere tekrar gelelim kopya yaptığımız 3 harfi delete silelim. Aynı yazımızın 5 sırasındaki o harfini seçili yapıp kopya yapalım yeni bir layer ekleyelim 1 framesine paste yapaklım alt yazımızdakini silmeden gerekli ayarlamaları yapalım aynı hizada olsun tekrar yazı layerine gelim 5 sıradaki o harfini delete silelim
Yazı layerimizdeki görüntümüz

Yeni bir latyer ekleyeim bu layerin 1 framesine Line Tool aracı kullanarak bir çizgi çizelim selection tool aracı ile kavislendirerek ağı şekli oluşturalım. Örnek resim

Layer görüntümüz layer isimleri

1-Yazı layerşmşze gelelim 70 frameye key ekleyelim F5
2-o-1 layerimiz üzerine gelelim 30,40,60,70 framelere keyframe ekleyelim F6 30 frameye gelelim create motion tween uygulayalım 40 framede o harfimizi seçili yapalım color Tint #ff0000 yapalım

60 frame üzerine gelelim create motion tween verelim 60 framede tint color aynı oluyor 70 framede color tint normal yapalım
3-o-2 layere gelelim aynı şekilde 30,40,60,70 framelere keyframe ekleyelim F6 30 frameye gelelim create motion tween verelim aynı uygulama 40 framede color tint #ff0000 renk ayarlayalım. 60 framede color tint aynı oluyor 61 frameye keyframe ekleyelim delete sahnedeki o harfini silelim istediğimiz bir şekil oluşturalım color tint aynı olsun #ff0000 frameyi kopyalayalım 70 frameye taşımak için 70 frameye paste yapalım
Örnek resim

Ağız layerimize gelelim 30, 40 framelere keyframe ekleyelim 30 frame üzerinde create motion tween uygulayalım.40 framede colot tint daha önceki renk olarak ayarlayalım 40 framede free transform aracı ile biraz genişletelim 60 frameye gelelim keyframe ekleyelim free transform aracı ile eski şekline getirelim 61 framede tekrar 40 framedeki şekilde genişletelim basit olarak 49 framei kopya yapalım 61 frameye yapıştıralım 70 frameye keyframe ekleyim layer görüntümüz

Çalışmamızı test edelim CTRL+ENTERFLA İndir

Tepki
7
mesajlarda flashlar gözükmüyor.yoksa bitmiş halinide eklemiştim.çok hoş bişe :D

Yukarı Alt