Best Logo Tutorial (Glass Yazı Efektli)

Tepki
2
Önizleme, dersin PSD dosyasını sayfanın altından indirebilirsiniz.

Adım1: 700x300 px, 300 Resulotion, Arka Planı siyah olan yeni bir belge açalım ve hemen "Gradient Overlay" efekti ile devam edelim,

Gradient Overlay

Gradient Editor

Adım 2: Şimdi yeni bir layer oluşturalım ve aşağıdaki ayarları uygulayarak devam edelim ve işlemlerin sonunda "Blendig Mode" ayarını "Pin Light" olarak
değiştirelim, daha sonra bu iki layerimizi seçip "Ctrl E" ile birleştirelim, Gerekli olan "Pattern"i buradan indirebilirsiniz.

Pattern

Color Overlay

Arka Plan Final

Adım 3: Şimdi yeni bir layer oluşturalım ve arka planının rengini "#232722" olarak ayarlayalım ve "M" tuşuna basarak aşağıdaki gibi bir seçim yapalım, (Seçim
boyutu: 430x75
)

Orta Bölüm Seçimi

Daha sonra bu seçimi tersine çevirmek için "Cttrl Shift i" tuşuna basalım ve "Delete" tuşu ile silelim, aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacak,

Orta Bölüm Seçimi Sonuç

Şimdi bu layerimize aşağıdaki ayarları sırası ile uygulamaya devam edelim,

Drop Shadow

Bevel and Emboss

Contour

Gradient Overlay

Gradient Editor

Pattern

Satin

Ve sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır.

Orta Bölüm Sonuç

Adım 4: Şimdi oluşturduğumuz orta bölüme "#1B1D1D" renginde yazımızı yazalım, ben deneme amaçlı olarak "VESTEL" yazdım ama Vestel'in logo ile uzaktan yakından
alakası yok belki sponsor olur bize :D) neyse şaka bi tarafa yazımızın özellikleri aşağıdaki gibi olursa seçimimize uygun olur,

Yazı Özellikleri

Yazı Görünüm

Adım 5: Şimdi bu yazımızın layerine sağ tıklayıp "Rasterize Type" seçelim ve hemen arkasından "M" tuşuna basalım ve "Rectanqular Marquee Tool" aracımız ile
aşağıdaki gibi "L" harfimizin ucunu seçelim daha sonra "Ctrl T" tuş kombinasyonu ile "Transform" moduna geçelim aşağıdaki gibi uzatalım,

Yazı Seçimi

Ve işlemimiz bittikten sonra "Enter" ile onaylayalım daha sonra seçimide kaldırmak için "Ctrl D" tuşuna basalım ve sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayalım,

DropShadow

İnner Shadow

Outer Glow

Bevel and Emboss

Contour

Gradient Overlay

Gradient Editor

Stroke

Yazımızın Final'i

Adım 6: Şimdide "#6F7B6A" renginde aşağıdaki gibi yazılarımızı yazalım,

Diğer Yazılar

Şimdi bu yazılarımızın üçünede aşağıdaki ayarları verelim,

Drop Shadow

Bevel and Emboss

Ve sonuç aşağıdaki gibi olmalıdır, kolay gelsin herkese, dersin PSD dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Final

Tepki
2
@Buse Türüdü

Rica ederim umarım faydasını görürsünüz ama dersin sahibi ben değilim diğer eklediğim derste sormuşlar bende artık söylemek durumunda hissettim kendimi :)

Yukarı Alt