bi kac calismam..

Rebel

Üye
Tepki
0
hersey bana ait, resimlerde ayni zamanda bana ait..
Marylin monroe'n resmi haric tabii ki.. ve kullandigim brushler hazir brushler..

orijinal hali:

Photoshoplu hali:

Diyer calismalarim:

Marylin manroe resmini isiklar ile seffaf hale getirdim, ve kuru kafalari ekledim..
rebel morose; nick olarak kullandigim isim..

Kestim bictim, siyah beyaz yaptim resmi.. ustunde ki hirka haric.. ve guzel bi brush ekledim..

brush dunyasi.. studyo'da cektigimiz resime uygun brushler denedim..

arkadasim icin Cd kapak calismam.. diyer calismalarim gibi.. brushler, farkli layers, isiklar..

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba; rebel morese isimli çalışmanı beğendim, biraz da hangi çalışmada, hangi işlemleri yaptığını ve ne amaçla yaptığını paylaşırsan, sevinirim...

Rebel

Üye
Tepki
0
hihi, yorumun icin tskler.. =)
photoshop ile yaptigim ufak tefek seyler..
brush ve isiklarla oynayarak ortaya cikan seyler

Tepki
31
çalışmaların kendini geliştirmek açısından iyi
peki bu öğrendiklerinle yapmış olduğun yani öylesine değlde bir iş için yapmış olduğun çalışmalar varsa onlarıda paylaşırmısın

saygılar

Tepki
4
öğrencisiniz ve iyi yoldasınız bunlar deneme amaçlı çalışmalarınız eminim ki ileri de daha ciddi çalışmalar yapıp bu işten ekmek kazanacaksınız. Yeter ki inanın ve çalışın.
Kolay gelsin...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sayın Rebel;

Arkadaşlarımızın da dediği gibi , kendinizi geliştirmek için güzel etüdler bunlar.
5. uygulamanız benim dikkatimi çekti, yalnız nerelerini siz yaptınız nereleri uygulamada
"zaten vardı" bilemiyorum zira bunu belirtmemişsiniz.

Son olarak özellikle bir durumun altını çizmek istiyorum.

oylesine bi kac calisma
Ben kendince belirli bir emek sarfedilmiş çalışmaların altına-üstüne "öylesine çalıştım, öylesine yaptım, sıkıntıdan çizdim" tarzında kurulan cümlelere kesinlikle karşıyım, hatta görünce yazana kızıyorum içimden.
Hiçbir uygulama öylesine yapılamaz, dünyada herşeyin bir amacı olduğu gibi bu uygulamaları yapmamızın da bir amacı vardır.

"Öylesine Çalışma" neden olmaz?

a)Teknik Açıdan: Biz çizim yapacağımız programı açıp, kendimize yeni döküman açıp, o an kafamızda fikirleştirdiğimiz çizgileri , renkleri, dekupeleri vs açtığımız dökümana uygularken zaten kafamızda bir amaç oluşmuş olacaktır,bir hedefimiz oluşmuş olacaktır.
Kafamızda oluşan bu amaç doğrultusunda dökümana bu fikirleri yerleştirmeye başlarız ki bu da çalışmanın öylesine değil de bir amaç için yapıldığını bize bildirir.

b)Manevi Açıdan:Belki o an kafamızda beliren duygu ve düşüncelerimizi PS de dökümana uygularken,oraya eklemek istediğimiz bir çizgiyi geçmişte öğrenebilmek için çok uzun geceler uyumamış, emek harcamışızdır, çaba sarfetmişizdir.
Hal böyleyken yine bu şekilde emek harcayarak(Emeğin sahtesi gerçeği olmaz, zira emek kişinin iş bilir derecesine göre değerlendirilir) oluşturduğumuz çalışmanın altına
tutup da "Öylesine Birkaç Çalışma" yazarsak o işin bütün değerini yok etmiş sayılırız.
Ve bu "Öylesine" neye göre bir "öylesine"? Bunu da ayrıca düşünmeli ve kendimize bir cevap verebilmeliyiz.

Öte yandan:
Birilerinin sizin çalışmanıza nazır birşeyler yazıp, en altına "Bu yorumu öylesine yazdım." şeklinde not düşmesi zihninizde nasıl yankılanırdı bunu ayrıca düşünmek lazımgelir.
Yeni çalışmalarınızı mutlaka görmek isteriz , başarılar.

Rebel

Üye
Tepki
0
ilk olarak cok tskler yorumun icin.. ben daha cok yeniyim bu alanda, ve her turlu yorum benim icin degerlidir.. ozellikle boyle guzel, ogretici bi yorum..

"oylesine bi calisma" yurtdisinda kaldigim icin sizler kadar ii deil turkcem..
yani oylesine bi calisma derken, amatorum demek istedim..
fakat tam dogru bi cumle olmadigini sizin yorumunuzu okuduktan sonra anladim..
ve tamamen katiliorum soylediginiz seylere..

calismalari nasil yaptigimi resimlere ekliorum..

Yukarı Alt