...Bıdı Bıdı...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
İstanbul'da toplu taşıma araçlarına binmek zorunda kalmadım ama minibüs geldiği zaman hep beraber binmeye çalışmalarına çok şaşırmıştım, sonrasında bu durumda oldukları için İstanbul'lulara acımıştım. Ankara'da ilk gelen durağın başına sonraki arkasına, diğeri O'nun arkasına derken otomatik olarak sıraya geçilir binerken de bu sıra göz önünde bulundurularak binilir. Bu bile İstanbul'daki düzensizliğin bir göstergesi...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Tam da öğretecek adamı buldun, ben mi öğreteceğim ? Aklım başımda mı ki benim şu sıralar hiç bir şey bilmiyorum. Adımı sorsan uzun bir süre düşünmem lazım sonrasında cevap bile garanti değil :( ...

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Geçmiş olsun...

İstanbul dışında Tekirdağ, Antalya, Ankara'dan yazanlar oldu sağ olsunlar da İstanbul'dan kimse yazmıyor, galiba orada işler çok yoğun.

Herkese kolay gelsin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@Şener CANÖZ

Çok zekiler, senin gibi bir rakip istemiyorlar :) ...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@Şener CANÖZ
Benden duymuş olma ama hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorlar :) Ama üzülme yalnız değilsin benim hakkıda da iyi düşünmüyorlar :) ...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@Şener CANÖZ

Şener Silivri şirindir uzunca yaşadım orada ev almak daha kolaydır daha ucuzdur İstanbul içine kıyasla..yazlık bölge olduğundan yazın daha pahalıdır...güzel olmasa da istanbula göre Deniz'i iyidir yazın bol bol denize girebilirsin ayrıca orada işler daha çok sanayi alanındadır Üretim yapan firmalar bulunur büyüklü küçüklü kablo sektörü mobilya sektörü metal işleme sektörüne ait firmalar yoğundur...onlarda tasarımcı nadir çalıştırır..sanayi e5 kenarından ziyade daha çok sinekli alipaşa ve selimpaşa gibi yerlerde yoğunlaşmıştır ve tam bir mahrumiyet Bölgesidir araban olmazsa altında iş yerleri...bir kaç ajans mutlaka vardır ama imkan kısıtlıdır...sektör Topkapı da yoğun olarak başlar malum matbaacılar sitesi orada ama şimdi Beylikdüzü'ne de üçüncü matbaacıları yapıyorlar fakat yine de ulaşım Silivri'den zordur...istanbulda tek araç var Silivri birlik o da yenibosnaya kadardır ve mesafe en sevimlisinden 1 saat 15 dk sürer trafik yoksa tabii başka alternatiflerin olur tüyapta inip metrobüse binmek ama yinede İstanbul içinde oturmaktan zordur ulaşım ayrıca Topkapı'da başlayan sektör Merter civarında tekstil tasarıma yoğunlaşır Şişli Mecidiyeköy taksim Beyoğlu ajansların yoğunlaştığı yerler olmakla beraber ımmm Anadolu yakası bence bu alanda daha kısmetlidir iş bulma açısından bakacak olursan...ama İzmir ile kıyaslarsan rahatlığı güzelliği memleketim olmasını vs geç iş bakımından daha zengin olduğu kesindir fakat bir zaman sonra bunalıyor insan bu şehirde... Ben egeli olarak çok sıkıldım buralardan mesela...ayrıca Silivri'yi lütfen İstanbul olarak düşünme hayal kırıklığına uğrarsın...
Ay anlatacak ne çok şey var aslında yıllarca Silivri de yaşamış biri olarak...neyse bunlar sana kafii gelir umarım aklına takılanı sor emi...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
@Aslı SAYILIR

Şener'in aklı yeterince karışık değildi zaten, bu yorum süper olmuş :) ...

Yukarı Alt