...Bıdı Bıdı...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Bugün çok sakin buralar... Tüm bıdı bıdı meydanı bana kalmış..
Ee bende bıdırdayayım hazır boş bulmuşken meydanı :)

Metrobüs yolu yapılıyordu ( Avcılar - Beylikdüzü ) için bir seneyi aşkın bir süre sıkıntı çektik.. Çektik çektik ama değdi de ...

Fakat nedir bu kaderin benimle alıp veremediği :) Alt geçit yapılacakmış bizim oraya araçlar için..
Kapımızın önüne kadar mesai trafiği oluyor neredeyse.. Şöforler sabırsız yayalar daha da sabırsız..
Mahalle arasında bir hız bir sürat .. Kendimi geçtim küçük çocuklar okula gidiyorlar sabahları ..
Biri fırlasa yola affetmeyecekler demek ki...

Soğuk havada uzun bir süre bir aracın yol vermesini beklemek durumundayım.. Ben araçlı olsam derim ki keyfim yerinde sıcak ortamdayım bir yol vereyim de geçsin bu insanlar yok nerede ...

Metrobüs ayrı bir çile zaten.. Binerken birbirlerini eziyor insanlar.. Bence çok saygısızca ...Tüm İstanbul bir araca sığmaya çalışıyor sanki.. Özellikle gençler bizim zamanımızda ( çok yaşlı değilim ) büyüklerimizi yer verirdik. Yaşlılara ben utanıp kalkıyor yer veriyorum artık liseli delikanlıların kanı bile kıpırdamıyor.. Her yer verdiğimde gözlerim doluyor boğazım düğümleniyor.. Bizim anne babalarımız da böyle araçlara binse demek ki hasta hasta ayakta kalacaklar... Olsun haydi buna da olsun...

Peki nedir bu yarışma nedir alıp veremediği insanların birbirleriyle.. Kaç yıl oldu alışamadım hala İstanbul'a..
Bir tantana hep sokaklarda..

Dolmuştayız yolcu alacağız.. Yanımdaki bayan dürtüyor beni bak kızım adamı vuruyorlar diye.. Anlamadım ki ben bunda bakılacak ne var... Gücüm yeteceğini bilsem girerim araya... Ama ...
Öyle bir olmuşuz ki artık ... 3 nokta bırakıyorum tamamlayan tamamlayana ...

Güzel yanları yok mu ? Var elbette.. Her türlü imkanı sunuyor sana şehir.. Ama yine de yetinemiyor insanlar..

Çok dertlendim çok yazacak sözüm var ama artık susayım ben ...

Son olarak; İstanbul ne olur değiştirme beni ve benim gibileri !

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Özgül

@reklamhosting

@Aslı SAYILIR

iyi dilek ve temennileriniz için teşekkürler,
iyi forumlar.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Bütün istediklerinizin gerçekleşebileceği bir gün olması dileğiyle... Herkese hem günaydın, hem kolay gelsin...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Günaydın Erkal bey bu ne güzel bir dilek böyle... Keyifli bir gün geçirmeniz dileği ile..

Yukarı Alt