...Bıdı Bıdı...

omer2361

Üye
Tepki
1
:) o konuda haklısın :) pekiii Grafikerliğe ilk başladığınızda düşünceleriniz nelerdi umutsuzluğa kapıldınız mı bu mesleğe nasıl başladınız vs. soruları çoğaltabiliriz :D

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@omer2361

Grafikerliğe tam olarak başladığım söylenemez.. Hala kendim için daha iyisi nasıl olabilir diye çalışıp durmaktayım :D
Aslında mühendisim.. Diplomamı yaktım bu sevda uğruna... Sen grafiker değilmisin bakalım Ömer ? Merakın nereden geliyor

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Yok bu konu için sohbet bölümünde sabit bir başlığımız var Ömer :) Burada konuşmadık hiç :D

omer2361

Üye
Tepki
1
grafikerlik ayrı bişey bence benden şuan olsa olsa oparetör olur :) gazete dizgi işi yaptım ama 3-4 ay üniversite okurken mezun olmama yakın ayrıldım ondan önce ufak bir büroda başladı bu merakım ama kendimi geliştime imkanım olmadı net yoktu makina yoktu foto lazım olduğunda int. cafe ye gidip flash diske atıp çalışmayı o şekilde yapıyordum şuan corel draw ı az çok kullanıyorum photoshop çok çok kötü :D işte bu şartlar altında öğrenmeye çalışıyordum şuan da işimi geçici olarak bırakmak zorunda kaldım telekom bayisinde çalışıyorum bildiklerimi unutmaya başladığımı görünce pc ye programı yükledim arada uğraşıyorum sizden yardım felan alıyorum öyle işte... :) baya uzun oldu ama :) uzun lafın kısası grafiker değil adayım desem daha doğru olur :)

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Hadi bakalım hayırlısı olsun ... Azim olduktan sonra herşey olur buna emiin ol... Bende işi bıraktım sırf bu tutku yüzünden şimdi evde çalışıyorum bakalım neler olacak :) Sen takıldığın yerlerde forumda araştırma yap ve eğer cevap bulamazsan konuyu aç ben yada diğer arkadaşlarımızı yardım eder.. Bak bir dolu eğitim videosu var onları izle, izlediklerini uygulamaya çalış..

omer2361

Üye
Tepki
1
eğitim videoları izleyebilmem için photoshop ve coreldraw sürümlerimi yenilemem gerekiyor videolar genelde cs4 bende ki çok eski sürüm 7.0 farklılıklar oluyor hazır konusu açılmısken bunu nasıl yükseltirim birde dün corel draw 12 vardı sürümü yükseltme uğruna onuda sildim yükseltemedim deneme sürümü felan var tam sürüme rastlayamadım..

Tasarim06

Üye
Tepki
1
He hazir konu acilmisken bi soru sorayim ; burdakilerin hepsi grafiker mi meslek okarak?
Mesela ben kaynakciyim :)

Yukarı Alt