Bir Asansör Firmasında Yaşanan Olay (Mutlaka Okuyun)

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Yaklaşık Bundan 3 sene önce bir asansör firmasına gittik ortağımla birlikte
asansör firması - çok güzel bir katalog istiyoruz dedi bende bütçelerinin ne kadar olduğunu
sordum - 3000 tl dedi beyfendi katalog basımında bir çok teknik var bunlardan birini bile
kullansak sizin bütçeniz geçer dedim - bütçemizin yettiği kadar , ama güzel olsun dedi
bende, daha önce katalog yaptırdınızmı dedim - yook dedi ,bende nasıl karşılaştırma yapacağız
güzel olup olmadığını ? dedim oda - biz size güveniyoruz dedi.

neyse ben çalışmayı yaptım, başka bir gün yine ortağımla gittim, katalogu çıkardım
8 sayfa idi baktı baktı - güzel olmuş dedi sonra yanındaki ortağına verdi - o baktı
- güzel olmamış dedi neye göre güzel olmamış dedim açıklayamadı bende
şaka ile karışı ve yarı ciddi bunu çalışmayı saklayın 2 sene sonra bakın o zaman güzel olduğunu anlayacaksınız dedim.

aradan 2,5 yıl gibi geçmişti ben ofiste çalışırken ortağım içeri girdi - sedat bey
bugün bizi o asansör firmasındakilerle karşılaştım dedi eeee dedim - katalog yaptırdınızmı
diye sordum - yok dedimişler yaptırmadık. sonrada şöyle demişler - ya geçen gün sizin
yaptığınız demo baskıya tekrar baktımda abi baya güzelmiş demiş :)))))))):clap2:

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Sedat Gül

1-) Niçin güzelmiş?
2-) 2,5 yıldır katalogsuz mu durmuşlar?
3-) Güzel olduğunu anladıktan sonra katalog yaptırmışlar mı?
4-) Önce beğenmedikleri ve 2,5 yıl sonra beğendikleri çalışmaya taslak çalışma bedeli ödemişler mi?

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Faruk bey bu anlattığım olay tamamen gerçektir, sadece müşterilerin baktıkları ama göremedikleri
bir olayı paylaşmak için yazdım, sorularınız yerinde sorular ama buna cevap vermenin
bu saatten sonra bi anlamı olmaz, güzel her insana göre değişmektedir, işlerine yeterince
değer vermeyen firmalar 2,5 yıl değil 15 yılda geçse hiç birşey yapmaz diye düşünüyorum.

saygılarımla

Nillale

Üye
Tepki
0
Eğer katoloğu onlara bıraktıysanız kendileri tekrar yapıp ufak değişikliklerle yada tümüyle bastırmış olabilirler. Bu yeni bir şey değil bir çok arkadaşımın başına geldi.

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Nillale

Sayın Nilay Lale Yılmaz,

Aramıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Deneyimleriniz ve yorumlarınızla bize ışık tutacağınıza ve sitemize çok şey katacağınıza inanıyorum.

İlginç sentezleriniz sayesinde sitemiz daha da canlanacak ve hareketlenecektir.

Bağımsız konular da açabilirsiniz, daha önce açılmış ve tartışılmış sonradan soğumaya bırakılmış konulara da değişik yaklaşımlar getirerek ateşlendirebilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz.

fizy45

Üye
Tepki
0
kardeş onların bişi almaya niyeti yokmuş 2.5 sene katologsuz iş yapan firma boşver sen ne yapsan onlar bişi derdi amaçları senin milyarlık işini 100 tl kapatmak :D

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@fizy45

hak ve hukuk bilmeyen insanlar çoğalıyor ÇOK YAZIK !!

Yukarı Alt