Bir konuda bana yardım edermisiniz..

tugba34

Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar,

İşin içinden bir türlü çıkamadım sizlere sormak istiyorum, çoğunuz için basit bir şey olabilir ama benim için zor bir şey oldu biraz.. :/

Şimdi arkadaşın biri şöyle bir slider yapmış,

http://codecanyon.net/item/translucent-jquery-banner-rotator-slideshow/full_screen_preview/801607

Benim burda yapmak istediğim o yazıların altında kalan nesneyi yapmak. Fakat nesnede gördüğünüz gibi bir blur effecti var. Şu kısım yani,

Ben bu nesne üzerine uygulanan style'yi yapmak istiyorum. Fakat beceremedim..

Adam bunu javascript ile yapmış fakat ben photoshop programında oluşturmak istiyorum..

Bana bu konuda yardım edecek arkadaşlara minnetar kalırım..

Resimli olarak nasıl yapacağımı gösterirseniz sevinirim veya yapıp style'sini paylaşırsanız..

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
Yazıların çevresindeki çizgiden mi bahsediyorsunuz? O çizgileri yapmak için önce yazınızı yazıyorsunuz,ardından yazınızın yazılı olduğu layer i çift tıklayıp karşınıza bir pencere çıkacak. Layer Blending Options adı altında. O pencerenin en altında yer alan Stroke u işaretleyin. Stroke oranını istediğiniz oranda arttırıp azaltabilirsiniz. OK komutunu verin. İstediğiniz gibi olacaktır.

Teşekkürler

K0D

Üye
Tepki
0
Merhaba tugba34 O transparan gri veya beyaz tonda bir renk yada programın kendi efektlerinden. Onu sen nasıl yaparsın photoshop cs5 te boyutlandırmayı yaptıktan sonra, transparan bir çalışma sayfası oluştur. Ardından renk gri veya beyaz olmalı. benim tercihim gri üzerine beyaz iki renk yapacaksan ayrı ayrı opaklık değerlerini düşür şeffaf bir görünüm kazandıktan sonra tercihine göre desen verip buğulu veya cam görünümünü rahatlıkla kazandıra bilirsin. Ardın artık hangi efekt programını kullanıyorsan (after, cinama vs.. ) çalışmanı oraya alıp istediğin efekt ti uygulayabilirsin. İyi forumlar

K0D

Üye
Tepki
0

Dediğimi denedim, istediğim sonucu alamadım. photoshop ta soldurma efektini hareketli olarak kullanamazsın direk resme uygulayabilirsin bu efekti. Resme efekti uygulamadan önce o kısmı kesip kayıt edip sonra soldurma işlemini yaptıktan sonra iki kaydı efekt programına taşıyıp istediğin efekti verebilirsin. Ama bence bu sol kulağını sağ elinle tutmak gibi bir şey, bence direk efekt programlarını veya arkadaşınızın yaptığı gibi javascript ile hazırlamalısınız. Bu işlem için bulanıklaşmasını istediğimiz kısmı dörtgen aracıyla ilgili seçili hale getirip filtre ( filter) bölümünde bulanıklaştır (Blur) seçeneğini seçtikten sonra gauss bulanıklığını ( Gaussian blur) seçip çalışmaya uygulaya bilirsiniz.

nefret42

Üye
Tepki
0
galiba bir banner olusturmak ıstıyorsunuz anlasılan sefaf ve bırazda blur efecti ile photoshop yaptıgınız baner vermıs oldunuz linteki gibi calısmayacaktır javascript dilinde yapmalısınız cunku her yazı degiştirdigi resmi editlememiz gerekıyor oysakı java sripte yazıyı edıtlemek yetıyor yanı her yenı bır baner ıcın ayrı ayrı ugrasmanıza gerek kalmıyor otomatic flash baner yapan pogramlar var Wondershare
Flash Gallery Factory Deluxe google dan artırsanız icinde bir cok flas galerı yanı sızın istedınız gıbı web siteleri icin baner yapma olanagı var

Yukarı Alt