Bir konuda Corel draw 7, 11 X3 ve x4 den daha mı iyiydi?

Tepki
0
:confused:Merhaba arkadaşlar,
Çok aramama rağmen çözüm bulamadım. En azından coel draw 7'ye kadar şu özellik vardı: vektör çizim yaparken hairline kalınlık kullanıyordum ve neredeyse maksimum buyutmeye kadar çizgi kalınlığı ekranda bir piksel kalınlıkta çıkıyordu bu sayede arkaplanda resim varken cok hassas vektör cizimler yapabiliyordum. son versiyonlarda hairline cizgi kalınlığı % 1500 büyütmede bile kalınlasmaya basliyor ve arka plandaki pikselleri ortuyor. bu benim işime engel oluyor. gorunumu wireframe yapinca cizgim piksel kalınlıgına dusuyor ise de arka plandaki resim rengi bozuluyor ve grileşiyor. ayrica cizgilerin dugumleri de son versiyonlarda eski versiyonlar kadar pratik gelmedi bana corel 7 de her istedigimi yapabiliyordum. ne yapmak gerek corel draw 7 cdlerimi bulsam sırf bu ozellik ihtiyacindan tekrar yukleyecegim ama hala bulamadim bana ne gibi oneri ve yardimlariniz olabilir. simdiden tesekkurler

xblack

Üye
Tepki
34
Corel 7.0 dan sonramı bilmiyorum ama Corel Draw Heaerline kalınlığını 0,76 ya çıkarttı. Sebebi sanırım yazıcıların çok ince çizgileri basamaması. Siz bu sorununuzu 0,01 e düşürerek çözebilirsiniz. Ama bir deneyin sonra uygulamaya geçin. Bunu sabitliyerek işlemlerinizi kolaylık ile sürdüre bilirsiniz. Anladığım kadarıyla sorununuz bu, eğer netice vermez ise bilgilendiriniz. Teşekkür ederim.

Tepki
0
merhaba acikcasi en ince cizgi niyeti ile hairline seciyordum ve sorunum ortaya cikiyordu. siz deyinceye kadar kalinligi rakamla girmeyi akil etmemistim. denedim ve en ince 0,0011 pt secilebiliyor ve isim goruluyor. yanliz bunu nasil sabitleyebilirim? object properties de bunu sabitleyecek bir tab bulamadim. cok tesekkurler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@ESM

Arkadaşım corel de boş bir pencere açıkken F12 ye bas. karşına üç seçenekli bir pencere çıkacak. hangisi işine yarıyorsa onu seç. OK tıkla. karşına kalınlık ayarlayabileceğin bir pencere daha gelicek. ordan istediğin ölçüyü yaz. OK tıkla.

bunun her açtığında aynı kalmasını istiyorsan options a gir document seçeneğindeki save bölümünü aktifleştir. ve OK de. sorun çözülmüştür. Yine takılırsan yardımcı olmaya çalışırım

Tepki
0
iste bu kadar tesekkurler. aslinda 15 yildir hobi amacli c draw kullaniyorum. her isime yettigi kesin ama versiyonlar arasinda adaptasyon problemini yasiyorum. burasi sorunlarimi gidermede cok verimli oldu tekrar tekrar tesekkurler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@ESM

Teşekkür nedemek. Bunun için bu foruma üyeyiz ya. Eksiklerimizi tamamlamak. yardımcı olabildiklerimizede yardımcı olmak. Gerçekten çok iyi bir forum. İyi paylaşımlar.

Tepki
0
en iyisi 8 diyorlar(ustam öle diyor) ben 11 den sonrasına yetişebildim:d bulabilsem 8 i kuracam

Tepki
0
Scala with image ile çizginin büyüdüğünde de orantılı kalınlaşıp incelmesini sağlayabilirsin. Biliyorsanda hatırlatmış olayım.. :)

8 iyidir uzun yıllar kullandım, kullanmıyorum şu anda ama gerçekten tüm işinizi görür. Ve inanılmaz hızlıdır şaşar kalırsınız.

Yukarı Alt