Bir minibüs nasıl giydirildi?

Tepki
0
hocam öncelikle daralan açılarda giydirme yapmak hakikaten de zordur. iyi derecede program bilgisi e zaman gerektirir.

lakin takıldığın nokta tamponlar, tamponları kolay kolay giydirmez bu işi yapanlar gerekiyorsa boyanır o ayrıdır ama siz ne düşünüyorsunuz ?

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Volkan Baki Hür

Tamponlar folyo kaplama olacak da dememişim ya, neyse...
Peki giydirmeyelim, boyatalım.

Ben o taslaklarda tamponları renksiz mi yapsaydım? Yoksa folyo kaplanmayacak, boyanacak diye not mu düşseydim? Not düşmediğim için siz haklısız.

Perspektif giydirme yapmak çok iyi resim bilgisi gerektirir. Photoshopu iyi bilen ve zamanı olan biri bile olsa, eğer resim kurallarını bilmezse yapamaz. İyi resim bilmeyen de iyi Photoshop kullanamaz. İyi resim bilgisi de resim eğitimi veren okullarda öğrenilir. Kurslarda bilgisayar kullanması, okullarda beynini kullanması öğretilir.

Ne yazık ki bu ülkede ikisi bir yerde öğretilmiyor. Öğretilse sorun bitecek aslında.

Tampon için kusura bakmayın bir daha yapmam. Değerli eleştiriniz için teşekkürler.

Şu uyarıyı ekliyoruM,

Arkadaşlar; araç giydirme derslerimde tamponlar folyo kaplama değil, boyama olacakmış. Bu çok önemli farkı belirtmemişim, özür dilerim!

Tepki
0
@farukcagla

gercekten sizi tebrik ederim ... ögretmek istemeniz cok güzel hele bir resim kesmeyi bile göstermek istemeyen insanları görtükten sonra ..
calısmalarınızda cok güzel devamını dileriz teşekkürler

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Mehmet Atik

Artık bildiklerimi öğretmeyeceğim.

Baksanıza tamponlar için folyo kesim olmayacak oto boyası ile boyanacak dememişim. BU affedilmez TASARIM KUSURUNU işleyen biri olarak demek ki yanlış veya eksik bilgiler veriyorum.

Bu nedenle eksik bilgi vermektense hiç vermemeyi tercih ediyorum.

Saygılar sunarım.

Evrim Sel

Üye
Tepki
0
@farukcagla

Faruk bey düşündüklerimizi ve durumumuzu bukadar net anlattıgınız için teşekkür ediyorum bunun dışında paylaştıgınız bilgiler çok ustaca sizlerin izinden devam ediyoruz...

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
hocam ben web tasarım öğrencisiyim web de genelde sitelr filan yapılıyor ama böyle grafik eşyleri daha çok hoşuma gidiyor nedense bu aralr illustrator ve corele kafayı sardım yardımcı olabilirseniz ......................... ekleyebilirseniz yeter li

başka arkadaşlar da corel de veya illustrator de yardımcı olabilirim diyorlarsa eklesinler :(

M.Vehbi

Üye
Tepki
0
@farukcagla

Allah sizden Razi Olasun Diyorumda Başka da Diyecek Bir Laf Bulamıyorum...

Saygı İle Selamlarım Üstad

Yukarı Alt