bir sorum olacak !

Tepki
0
merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak photoshop la ilgili.

Mesela corel de bişeyi kopyalayı ctrl+D ile duplicate yapabiliyoruz.

bunun aynısını photoshopta ara ölçülerini verereken istediğimiz yene duplicate edebiliyomuyuz?

Tepki
4
ara ölçülerini vererek değilde bulunduğun layer üzerindeyken Komut+J yapıyorsun yeni bir layer açarak kopyalıyor. Umarım anlamışımdır sorunu..

Tepki
0
cıks öle değil mesela corelde bi yuvarlağı göz kararı 1 cm kenara kopyaladıktan sonra ctrl+D yaptıgın zaman istediğin kadar çoğaltabiliyoz buunun aynısını photoshop ta yapabiliyozmu diye sormuştum

Tepki
4
Photoshop bildiğin gibi vektörel bir program değil. İstediğin şeyleri rahatça yapamıyorsun. Mesela TAB yapamıyorsun.
Öyle bir özelliğine rastlamadım.
Bilen varsa öğrenmiş oluruz birlikte

Tepki
0
walla ben uzun zamandır kullanıyorum bende bulamadım ne blim sitede böle soru cevap olayını görünce belki bilen vardır diye sormustum. Varsa bilen çok hora geçer..

Tepki
0
@yakup ozbek

photoshop'ta öyle corel veya freehand gibi duplicate özelliği yok ama size şöyle bir yol gösterebilirim buda işinize yarar öncelikle yeni bir action açıyorsunuz record tuşuna basın ötelemek istediğiniz layer'ı duplicate ediyorsunuz sonra Filter>Other>Offset seçiyorsunuz sonra karşınıza gelen pencereye objenizi kaç piksel ötelemek istiyorsanız (horzintal yada vertical) yazıp okeyliyorsunuz daha sonra action'da stop tuşuna basın daha sonra kaç adet çoğaltmak istiyorsanız objenizi o kadar play tuşuna basın hep aynı yani girmiş olduğunu piksel kadar layerı çoğaltıp öteliyecektir...

belki başka arkadaşların başka önerileri olabilir...

Yukarı Alt