birdaha INDESIGN'e yardım

akarzade

Üye
Tepki
3
http://imageshack.us/photo/my-images/842/indesigndekupeproblem2.jpg/

arkadaşlar;

resimde görülen dekupeli çalışmayı gazete ve dergi hazırlarken INDESIGN çalışma sayfasında nasıl gerçekleştirebilirim...

not: daha önceleri bu komuda birçok defa yardım istemiştim... burada şunuda belirtmek istiyorum.... resimdeki dekupe işlemini INDESIGN'e aktarırken dekupeyi PSD olarak ve layerleri açık olarak çağırıyorum... (yani; bir resimin background'u, diğeri de üst layerde uygulamak istediğim işlemin temizlenmiş layeri)
ayrıca çift layerli (veya daha çok layerli) bir psd ve ya tiff dosyasını CorelDAW'a çağırdığınız zaman gelen dosya guruplu olarak gelir.. aslında INDESIGN'de aşamadığım konuda bu. çoklu layerli bir dosyayı çağırdığım zaman tek parça geliyor...

arkadaşlar... asıl yardım istediğim konu bu... daha önceki konularıma yardım ve bilgi paylaşımı ile katılan arkadaşlara teşekkür ederim...

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@akarzade

Layer'lı objeyi "Place" komutuyla dokümana çağırdığınız zaman obje seçiliyken sağ klik yaparsanız açılan menüde "Object Layer Options" diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda karşınıza çıkan pencereden objenin üstünde olan layerleri görürsünüz ve istediğinizi kapatıp istediğinizi açabilirsiniz.

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Threebudha

Ayrıca object/object layer optionsadan da layer özellikleriniz düzeltebilirsizin. Ai veya psd farketmez

akarzade

Üye
Tepki
3
arkadaş verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim... yardımcı oldunuz... hepinizin emeğine sağlık....

Yukarı Alt