Bitkisel yaşam bu olsa gerek

Tepki
1
Sabah gelir gelirmez mailler gelmeye başladı ama bugünkü mailler farklı. Okuduğum maillerin sonunda hrp 'acil' kelimesini gördüm. Yemek molasından biraz kısarak o acil işleri bitirdim. Ve müşterilerin madde madde yazdığı mailler geldi, şunu şöyle yapsam nasıl olurmuş bla bla bla. Düzenlemelerde yapıldı, sonra arkadaştan telefon geldi, parti için kartvizit tasarlıyacakmışım. Tatlı bir dille telefonu suratına kapattım, o da tatlı bir dille mesaj attı :) Sonunda rahatladım derken başıma kitapcık tasarımı geldi. İlk 3 konuyu tasarla dediler deneme amaçlı, tasarladım. Sonra bu 3 konuyu farklı şekilde de tasarla bakalım dediler. Bugünlük kafam durdu, ben bilgisayara, bilgisayarda bana bakıyor. Şuan hayat çok güzel, her şey çok iyi olacak, bana üç vakte kadar haber gelecek, önümde kocaman yol var, milli piyango bana çıkacak :D Gerçektende bitkisel yaşamda gibiyim :D Akşam olsada eve gitsem

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
@Mehmet Can AKPINAR

Grafiker dediğin, sağ eliyle mous tutarken sol eliyle maket keser, bir broşür tasarımı arasına 3 kartvizit sığdırır :)
Şaka bir yana bazen bunalmamak elde değil evet. Ama bu mesleğin cilvesi ne yazık ki.
Dün bu videoyu çok beğenmiştim, bazen tam bu modda oluyorum ben de :) Video için Tıkla....

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba, hayatın sıkıcı olmayan yanları zaten çok azdır, en güzel yanlarını yaşadığınız zamanlarda bile bir sıkıcılık bulur insan yaşam içinde...

O yüzden, kötü bulduğumuz anları keyfili hale getirecek bazı şeyler bulmalı insan, belki bir resim, belki bir müzik, belki bir dost sesi veya bir fincan kahve...

Sıkıcılığın içine stres girdiği zaman durum daha da çekilmez gibi görülebilir fakat bunun için de bir çıkış yolu bulmalıyız...

Bunun için de bir kaç tavsiyem olacak, hiç alakasız işlerle uğraşmalı bazen, mesela bir motor nasıl çalışır, bir uçak nasıl uçar, bir masa nasıl yapılır bu ve buna benzer düşünceler ve araştırmalar yapılabilir. Kısacası stres ve sıkıcılık dediğimiz şey, monotonluktan başka bir şey değildir aslında, sizi o monotonluk içinden çıkarıp alacak her türlü düşünce, sohbet ve araştırma emin olun rahatlamanızı sağlayacaktır...

Stresten ve sıkıcılıktan uzaklaşmak için değişikliğe ihtiyaç var : )

Yukarı Alt