Bölgesel futbol takımı dergisi hazırlama prosüdüleri

Tepki
0
ilçemin futbol takımının dergisini hazırlamak istiyorum. bu dergiyi her ay çıkarıcam. yalnız prosüdürler nedir. bu dergiyi çıkarabilmem için ne gibi izinler almam gerekiyor. kulübün dergi çıkarabilmem için başkanından izin almam yeterlimi yoksa patent falanda almam gerekiyormu. dergiye sponsorlar ve reklamlar koyabilmem için ayrıca bir izin almam gerekiyormu. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
İyi günler, iyi çalışmalar. Derginin satışı yapılacaksa eğer Kültür Bakanlığından ISBN (Dergi için ISSN olması lazım) alınması gereklidir ve tabi sonrasında da bandrol. Bunun dışında baskı yapıldıktan sonra 12 adet derleme ayırmanız gerekmektedir. 2 adet Adliyeye, 2 adet Savcılığa, 6 adet Milli Kütüphaneye ve 2 ISBN Türkiye Ajansına olmak üzere gönderiyorsunuz. Bunlar dışında bir prosedür var mıdır bunları tam olarak bilmiyorum araştırmak gerek...

BASIN KANUNU İÇİN TIKLA

Deneyim yaşamış bir kişiden TAVSİYELER için de TIKLA

Dergi Yayınlamak / Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Tepki
0
dergi satışı yapılmıcak. ücretsiz dağıtılıcak her ay. ücretsiz olduğu için bu söylediklerinizi yinede yapmam gerekiyormu acaba

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Verdiğim linklerde daha detaylı bilgiler var. Onları incelersen eğer.

NOT: Bir mali kazanç olacaksa eğer reklamlardan da olabilir bu kazanç büyük bir ihtimalle aynı prosedür işleyecektir. Araştırmadan bir işe girişmektense araştırıp ne gibi zorlukları göğüsleyeceğini bilmek ona göre kritiklerini oluşturmak senin için daha kolay olacaktır ve zaman açısından da sana fayda sağlayacaktır...

Tepki
0
internetden biraz araştırdım yalnız sizin söylediğiniz gibi kültür bakanlığından ısbn gibi şeylerden bahsetmediler. yalnızca gerekli olan kişisil bir kaç belge istiyorlar. bölgesel olacağı için çok fazla teferruat şeyler gerektirmediğinden bahsediliyor.
birde şu konuyu merak ediyorum. dergiye koyacağım reklamlardan faturayı ne adına kesicem. normal şirket adınamı yoksa dergi adınamı kesiliyor.

Yukarı Alt