bu da benden

semira

Üye
Tepki
145
biraz çekinerek ekliyorum çünki çok iyi çalışmalar var burda

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Neden çekiniyorsunuz?

Hımmm, evet.
Manken sakallı filan mı yoksa yüz yapısında sorun mu var?
Peki bakın ne diyeceğim size!
Çizim tartışılır yalnız bir de şu var ki eserleri eser yapan
1 Eserin Teması
2 Eserin Adı
Yani bazen rastgele fırça sallama ile oluşan yapıtlara anlam kazandıran sırf adları olmuştur.
Demek ki napacağız?
Çalışmamızı bitirdikten sonra ona yaratıcı bir de isim bulacağız.
Bu isim öyle bir isim olacak ki eserin ismi bedeninde çalışmadaki bütün çizgileri barındıracak ve çizimin amacına göre içerisinde bir gönderme olacak.
Ancak ozaman tam bir anlam kazanır çalışmamız.
Örneğin bu çalışmamıza ben evsiz adam demiyorum.
Diyorum ki bu çalışmanın adı :
-Üşümüyyorruumm
-UYU...
- AB c ç d... (kafsının üzerinde bir balon içerisinde)
gibi...
Açıklarımızı kapatalım.
Başarılar dilerim.

semira

Üye
Tepki
145
yorum için teşekkür ederim hakan bey evet manken sakallı sokakta uyumak zorunda kalan bir evsiz ama bunu yansıtamamışım yeteri kadar demekki çekiniyorumun nedeni de buydu tekrar teşekkür değerli yorumunuz için

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Sokakta yatmak zorunda kalan evsiz bir adamı bana yansıtamamış olsaydınız ona bu isimleri yakıştıramazdım ama değil mi?

Üşümüyorum: Sokakta yatmak zorunda kalmış, çok üşüyen bir adamın üzerindeki idareye yaptığı bir gönderme.

UYU: Vatandaşlık haklarından habersiz yaşayan, kalacak yeri yoksa sokakta yatmak zorunda olduğu düşüncesine sahip bir adama aydın bir gönderme.(Çocuk Esirgeme Kurumu Yasasından Bihaberlik)

AB c ç d... : Süreç işlerken halen gerekli tedbirler alınmamış , sonucunda da sokakta yatan insanları olan bir yerleşim alanı kastedilmiş.(Adam soğuktan uyuyabilmek için çitlerden atlayan koyunlar yerine Alfabemizi saymayı seçmiş ve ilk iki harfte bir gönderme yaratılmaya çalışılmış olabilir mesela.)

Bakın gayet iyi anlatmışsınız çalışmanızı...
Eksiğiniz buydu zaten, şimdi neyi kastettiğimi daha iyi anlamışsınızdır umarım.

Başarılar.

semira

Üye
Tepki
145
süper ya ne şahane yorumlar inanın aynen bu düşüncelerle çizdim eksikliğe gelince hiçbir şekilde destek görmeyince böyle oluyo işte ama olsun kendini beğenmiş olmaktan iyidir

Yukarı Alt