Bu Tip tasarımlar Nasıl yapılır

Tepki
0
Yani sıklıkla görmeye başladım nesnelerin için tipografik fontlar sokmaya başladılar
Bunu nasıl yapıyorlar ? Bilen arkadaşım var mı yada bu bir teknik mi teknikse tekniğin iş mi görsel eğitimi varmıdır ? :allalla:

GÜNEL AYVACI

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
7
Google'dan Tipografi diye ararsan bir çok site gelir karşına. Oralardan derslere ulaşabilirsin.

eboola

Üye
Tepki
0
Corelde şekli çiz. şeklin yanına yazıyı yaz. yazıyı sağ butonla tut, şeklin içine bırak. O soracak sana bi sürü şey sen diyeceksin ki, PowerClip İnside... Oldu bitti! Sonra ayarlamalarını şekle ctrl+tık ile yapacaksın. Kolay gelsinn..

vberk

Üye
Tepki
4
Photoshop'a göre göre normal de çok basit bir mantığı var. Yapacağın ilk şey harita ve benzeri şeyi Photoshop'ta açmak. Daha sonra açtığın resmin içine ne gömeceksen (yazı falan...) "Layers/Create Clipping Mask" yapmak gerekiyor.

Photoshop'a göre asıl mantık böyledir. Fakat yukarıdaki resimde her bir ülkeye göre kalıp yapılmış ve yukarıdaki işlemi ("Layers/Create Clipping Mask") her bir kalıba ayrı ayrı uygulamış... Neyse burayı karıştırmayalım... :D

İlk paragrafı dene; Yapamazsan yardımcı olurum. Kolay gelsin...:)

Tepki
0
Anladım Ai kullanıyorum oradaki mantığıda şey o zaman obje mask mantığı ben farklı bir taktiği olduğunu zannettim.
Ayrıca ilginiz içinde teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacaktı Ai kullandığımı göz önünde bulundurarak bu soruda tecrübeli arkadaşların yardımcı olasını tekrar rica edeceğim

http://erikfadiman.com/blog/typography/font-face/

Tasasarımdaki içe gömülmüş gibi duran tasarımları nasıl yapabilirim ?

Sanki basklı yapılmış gibi olmuş tasarım çok hoş duruyor bunu nasıl halledebilirim sizce :allalla:

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
Bahsettiğiniz çalışmayı photoshopta rahatlıkla yapabilirsiniz

Tepki
0
@Sedat Gül

Nasıl olacağını söylemeniz mümkünmü acaba en azından bir örnek anlatım varmı acaba yada bu tekniğin bir ismi varmı ?:rolleyes:

vberk

Üye
Tepki
4
Örnek anlatım var mı bilmiyorum? ama yapman gerekenleri kısaca söyliyebilirim.

İlk önce photoshop'ta yeni bir çalışma açıp içine istediğin yazıyı yaz (Mümkünse Siyah dışında başka bir renkte yazılarını yaz; Pembe, mavi vb...). Sonra "katmanlar" menüsünden yazının bulunduğu katmana tıklayarak "katmal stilleri - layer style" menüsünü aç. Açılan pencere de vereceğimiz efekt iki tane; "drop shadow" ve inner shadow"... Bu iki efekti aktif etmek için yanındaki kutucuklara onay işaret koymalısın.

Geriye kalanını anlatmıyorum; Kendi kendine kurcalayarak öğrenmeni umuraktan... Yoksa ezber olur. :D

Şimdiden kolay gelsin... :)

**Örnek Çalışma**

Tepki
0
@vberk

Herkese ilgisi için teşekkür ederim
Bilakis size hocam vermiş olduğunuz efek teknikleriyle bir uygulamalı video buldum ve izledim

Video

HTML:
http://www.youtube.com/watch?v=cclgDo2aapU
Sizinlede paylaşmak istedim belki böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar için.

Tepki
0
selametalkan yanlış anlama arkadaşların yardımı çok hoşuma gitti ama daha hızlı yol almak istiyorisen burda sormak yerine google da photoshop dersleri aratmalısın ki grafik ile ilgilenecek isen coreldraw veya adobe illustrator da öğrenmen gerek minimum ama corel daha basittir onun ile başlasan iyi olur.. Kolayn gelsin....

Yukarı Alt