Cam, Metal görüntülü yazılar

Tepki
7
Yazınızı yazın.
Bir alfa kanalı olarak kaydedin.
Kanalı seçili hale getirin.
Seçilik sürerken Path'e gelin ve Make word Path seçeneğini işaretleyin (1)
Path'i seçili olarak bırakın.
Hem alfa kanalındaki yazı, hem yazının path'i aynı anda seçiliyken uygulayacağımız şeyler var.
Fırça büyüklükleri ve Pressure değeri, resminizin rezolasyonuna ve yazınızın büyüklüğüne ve harf genişliğine göre farklılıklar gösterebilir. Bunları deneme yanılma ile bulabilirsiniz.
Alet kutusundan Smudge seçili olsun.
Pressure değerini 30-35 olarak belirleyin.
Eriyen bir fırça seçin (örnek resimde 13 piksel)
Path bölümüne gelin Stroke path'ten smudge işaretleyin. Okeyleyin.

Erimeyen daha küçük bir fırça seçin.
Smudge Pressure değerini düşürün.
Path bölümüne tekrar gelin Stroke path'ten Smudge işaretleyin. Okeyleyin.
Yandaki görüntüyü elde ettik.
Yaklaşık böyle olmadıysa fırça büyüklükleri ve Pressure değerini değiştirip tekrar deneyin
Alfa kanalını çoğaltın. Yazı kaybolmayacak kadar blur efekti uygulayın. Dışını silin.

Filter / Render / Lighting Effects i açın.
Light Type : Spotlight
Texture Channel : Buraz önce Blur'la oluşturduğunuz alfa kanalı olarak belirleyin ve okeyleyin. (Diğer ayarlarla oynayıp farklı etkiler elde edebilirsiniz)
Sonuç aşağıda... metalik bir görüntü...

Yazı seçiliyken çalışmaya devam edelim. Curves tablosunu açın ve ayarları yandakine benzer hale getirin. Farklı ayarların resim üzerindeki etkisini de inceleyin. (Preview kutusunu çek etmeyi unutmazsanız izleyebilirsiniz)

Üstteki resimde yazı cam etkisini verdi. Metalik ve renkli bir etki için, Layer bölümüne geçin, yazı layerinda iken Saturation'ı seçin ve opacity'i düşürün.

Bunun oluşturduğu etki de en alttaki resimde...

alıntıdır

bu ders dağınık oldu biraz düzenleyemedim uykum geldi:D:D

Lionhido

Üye
Tepki
0
Grafik Tasrarım daha yeni bir Hobbyim oldu bu site beni işime çok yarıyor.
Emek veren Arkadşlardan ALLAH RAZI OLSUN.
Şuan sadece alıyorum verdiğim bir şey yok malesef ama yakında inşallah ben de katkı da buluna bilirim.
Bende baya bir Program arşivi var en son cıkanlar ve hepsi full ve calışır durum da hepsini denedim yakaşık 120 GB bunları tabiki sizlerle paylaşmak istiyorum ama nasıl upload edilir bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz hotmailime atarsanız sevinirim.
saygılar ve sevgiler

Yukarı Alt