Casmate

olcay034

Üye
Kayıt
7 Nisan 2014
Mesajlar
3
Tekstil Grafik Kursu
Merhabalar;
Öncelikle konuyu doğru yeremi açtım bilemiyorum. Eğer konuyu yanlış yere açmış isem,yönetici arkadaşlardan özür diler,konuyu doğru yere taşımalarını rica ederim.

Gelelim sorunumuza. DGI Omega 60 marka plotterim var. Ploteri aldığım arkadaş (4 sene önce ) plotter ile birlikte casmate programınıda vermişti. Yıllardır pc ye her format attığımda bunu kuruyordum. Dün pc yi değiştirdik ve gene aynı casmate yi kurdum. Casmet kuruluyor, tüm ayarları normal ama corelden export ettiğim dosyayı casmate den import ederken hata veriyor. Acaba yeni pc demi bi sorun var dıyerek aynı programı ve corelı bı arkadaşımın pc ye kurdum aynı hatayı ordada verdı. Pc aldığım arkadaş bendeki casmate setupun ya tarihi geçmiş,yada zamanla bozulmuş olabileceğini söyledi. Netten okadar aramama rağmen bir türlü casmatenin dowlantını bulamadım. Bulduğum linklerden abuk sabuk programlar vs indiriliyor. Casmate nerden bulabiliriz ? Yada plotterimi çalıştıracak başka bir program varmıdır ? Varsa dowland linkini rica edebilirimiyim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 

Şener Grafik

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Kayıt
2 Nisan 2009
Mesajlar
5.149
Şehir
İstanbul
Sai Photoprint bulursan internet ten çözebilirsin, birçok baskı ve kesim makinesinin sürücüsü mevcut içinde.
 

olcay034

Üye
Kayıt
7 Nisan 2014
Mesajlar
3
şener bey öncelikle vakit ayırıp ilgilendiğin için teşekkür ederim.
Casmate yi buldum nıhayetinde ancak; o yeni casmate yide kurarken sistem hata verdi. windows7 casmeti desdeklemediğinden dolayı böyle bir sorun yaşamışız. Bilgisayarcı arkadaş casmatenin xp de çalışabileceğini söyledi ve winows xp homeyi kurdu. Yani millet ileri giderken biz geri gittik :S xp ye casmeti kurduk sorunsuz çalışıyor ama bu seferde google chrome mozilla yı kullanamaz olduk eklentileri desteklemediği için. yanı başımıza gelmeyen kalmadı bu casmate yuzunden. :S aslında benım ıstedığım casmate yerine filexi kullanmak ama o programı hiç bilmiyorum. Filexi windows 7 e uyumlumu ve DGI omega60 plotterım var.Filexi görüyormu bu makınayı acaba? Flekxi kullanan arkadaşlar yazarsa memnun olurum.

Haa bu arada aramızdan birine casmate lazım olursa seve seve yardımcı olurum.
 

b3krkdk

Üye
Kayıt
25 Aralık 2010
Mesajlar
427
Şehir
Çankaya, Ankara
@olcay034

Windows 7'yi kurdunuz ve bahsettiğiniz programın kurulumu bittikten sonra. Programı açarken sağ tıklayıp "Uyumlululuk sorunu giderme" seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda "Sorun Giderme Programı" seçeneğini tıklıyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerde en üstte olması lazım 'Önceki sürümlerde çalışıyordu' gibi bir ibare. Bu seçeneği işaretleyip ileri dediğinizde karşınıza Windows eski sürümleri liste olarak gelmektedir. Windows XP'yi seçince de Win7 o programı WinXP ayarları ile çalıştıracaktır...

Saygılar...
 

CHP

Üye
Kayıt
10 Nisan 2014
Mesajlar
2
Arkadaşlar elimde 5.52 casmate var pro programı kurdum yalnız TÜRKÇE değil bunu nasil yapabilirim ?
 

CHP

Üye
Kayıt
10 Nisan 2014
Mesajlar
2
Arkadaşlar elimde 5.52 casmate var pro programı kurdum yalnız TÜRKÇE değil bunu nasil yapabilirim ?
 

olcay034

Üye
Kayıt
7 Nisan 2014
Mesajlar
3
Arkadaşlar ne pc de nede casmatede sorun varmış. Bizim bilgisayarcı arkadaşın kurduğu win 7 sorunluymuş. Başka bir cd den win 7 kurdu ve sorun kalktı. Casmate sorunsuz çalışıyor artık. İlgi gösterip zaman ayıran herkese teşekkür ederim.
 

jakor12

Üye
Kayıt
19 Haziran 2018
Mesajlar
2
@olcay034
olcay bey iyi çalışmalar casemate programı lazım acaba yardımcı olabilirmisiniz ?
 
Yukarı Alt