Casper 20 yıllık logosunu yeniledi

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
2013 yılında 1 Milyon adet bilgisayar satışı hedefi doğrultusunda önemli yatırımlar gerçekleştiren Casper 2011’i yenilenme yılı olarak ilan etti. Casper bu doğrultuda 20 yıllık logosunda, sloganında, görsellerinde reklamlarında yeniliklere giderek markasına yaklaşık 3 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.
Casper CEO’su Charlotte Lamprecht yaptıkları marka yatırımıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Casper, dünyadaki son teknolojileri takip eden ve Türkiye’de birçok ilke imza atan bir marka. Böyle teknoloji lideri bir markayı, tüketicilerimize daha iyi ifade etmek için, modern, yenilikçi aynı zamanda mütevazı bir marka iletişimini tercih ettik. Ve ortaya hepimizi mutlu eden bir sonuç çıktı. Yeni logo şimdi Casper’ın modern ve global anlayışına uyum gösteriyor.” diye konuştu. Değişimin yalnızca pazarlama ve marka tarafından gerçekleşmediğini de sözlerine ekleyen Lamprecht ürün tarafında da önemli yeniliklere imza atacaklarını söyleyerek “Gençler popüler marka istiyor. Gençler için ürünün şık olması büyük önem taşıyor. Gençlerle nasıl konuşacağımızı öğrendik bunu yeni reklamlarımız ile yansıtacağız” şeklinde konuştu.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
yeni logolarını ( yazı aslında :)) ) lep topların ve pc lerin üzerinde gördüm ben beğenmedim

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Katılıyorum Arzu Hanım bende :) sıradan bir font gibi sanki

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
bana kampanya için yapılmış gibi bir his verdi sadece

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Kerim Öksüz

senin mesajından alıntı yapıyorum ama yanıt direk sana değil kişisel düşüncemi söyleyeceğim sadece
sıradan font olabileceğini düşünmüyorum geçmişte bu tarz logoları olan firmalar vardı şuan hala piyasadalar hatta piyasaların lideri konumundalar tabi günümüze bakacak olursa birçok firma sadece font üzerinden gidiyor artık son örnek digiturk şunu demek yanlış olmaz kendine güvenen markalar sadece font üzerinden gidiyor çünkü onların bir kayıp korkusu olmuyor kalitelerinden eminler
kaldı ki elektronik ürün pazarlayan birçok marka sadece font üzerinden gidiyor beko gibi
sıradan font konusuna gelicek olursam bu logoyu casperin kurumsal ürünleri üzerinde görmek lazım
logo yalın halde hep yanıltıcı olmuştur kartvizitini antetlisini dosyalarını vs.vs. görsek belki hayran kalacağız

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Hasan Güner

şunu söylemek isterim hasancım ben bu logoyu (05.03.2011) dün bütün ürünler üzerinde gördüm ve hiç hoş durmadığını söylemek isterim (tabiiki bu benim fikrim.)

* konu başlığında 20 yıllık logo yazıyoror ama bu 20 yıl içinde casper logosu şu evrelerden geçti, konuyu takip edenler için...

sabrierol

Üye
Tepki
0
casper benim asla güveneceğim bir marka değil evimden içeri sokmam, kullandığım bütün casperler problemli idi.

Yukarı Alt