Cena-Billboard Reklam Çalışması

Ozgul

Üye
Tepki
57
Tipik huyumdur imla hatalarını ayıklamak.:)

- "Lezzet'in" ifadesinde neden in ekini ayırdınız? "Lezzetin" değil midir doğrusu?
- Nereden Yapıldığı kelimeleri büyük harf ile başlıyorken neden "önemli"nin baş harfi küçük kalmış ya da neden hepsinin baş harfi küçük değil?

Bunu her yaştan insan okuyacak. Sizce önemli olmayan bir yazım hatası, ilerde aynı yanlışların tekrarlanmasına yol açmasın.

Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar...

Fatih Akdemir

Alaylı
Bronz Üye
Tepki
33
Evet doğru..Ama burada yayınlandığım sunum tasarımın artılarını eksilerini eleştirmek için hazırladığım sunumdur.Proje baskı aşamasına geldiği zaman bu konuda en büyük destekçim T.D.K.
Çünkü yazım hataları yüzünden iş kaybetmek istemem...:)

Teşekkürler...

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
sayın pymians herşey çok güzel ama ilk haliyle son hali arasında okunabilinirlikte fark olmadı daha net okunabilir bir fontla daha koyu renk çalışsanız güzel olurdu.

Fatih Akdemir

Alaylı
Bronz Üye
Tepki
33
Kemal bey fikirleriniz için teşekkür ederim.Fakat proje baskıya girdiğinde %8 renk koyuluğu düşünürsek daha koyu çıkabilir diye düşünüyorum.

Emre Şerim

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
14
bence gayet güzel tasarım fakat yukarıda yazan yazının rengi beyaz ve zeminin rengi de çok açık olduğu için yazının okunmasını güçleştiriyor. altına gölge ya da etrafına inceden bir çizgi kalınlığı verirseniz daha da güzel olabilir. ellerinize sağlık.

Atilla Öztürk

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
26
Hizli bir sekilde... bakis attigim da... sadece beyaz yazilari algiliyorum..
ve ince olduklari icin zor okuyabildim. Yesil yazilar, mavide yutuluyor.

Bir bakisda ne satiyor ne veriyor zor anlasiliyor.

ilk gördügümde.. Okumadan baktigimda... Turistik afis sandim.
afisler genelde... ilk olarak, okumadan bakilir.

Kocaman afis icin, cok mini ayrintilar yapilmis.
Sol tarafida rahatsiz edici bir bosluk var.

Fatih Akdemir

Alaylı
Bronz Üye
Tepki
33
Teşekkür ederim...Sol taraftaki boşlukta bir marka yer alacak telif hakları bakımında ön izlemeye koymadım..Evet yazıların renk tonu tekrar düzenlenecek..Ayrıca amaç tencere satmak veya başka bir ürün satmak değil, şayet öyle olsaydı tencere veya tava koyar yanına da fiyat yazardım.Burada ki amaç dikkat çekmek.

İyi Çalışmalar..

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;

1: Özgül arkadaşımız haklı, imla hataları önemlidir ve biz kim TDK'ya bakıyor kim bakmıyor bilemeyiz, hata görünce direkt yazarız. Bu işlem buraya çalışma ekleyip eleştiri isteyen sizin gibi her arkadaşımız için geçerli :)
Misal şimdi en azından TDK'ya öncelikli olarak ne için bakmanız konusunda bir fikir edindiniz.(örn: Lezzet) E biz de bunun için buradaydık zaten.

2: Sloganımız "Lezzetin nereden geldiği önemli değil, nerede yapıldığı önemli"

Sakın bu şekilde baskı falan yapmayın aksi halde büyük bir hata yapacaksınız.
Peki neden?

Slogandaki dehşet anlatım bozukluğundan dolayı. Şöyle ki:

Sloganımızı sadeleştirirsek:
1. anlam "Lezzetin nereden geldiği önemli değil."
2. anlam "Lezzetin nerede yapıldığı önemli."

Lezzet tadılır, Lezzet verilir,Lezzet yaratılabilir, Lezzet bir yerden de gelebilir burada sorun yok ancak Lezzet "yapılabilen" bir şey değildir.
Dolayısıyla slogandaki anlatım bozukluğunun giderilmesi gerekir.

Slogan "Lezzetin nereden geldiği önemli değil, nerede verildiği/yaratıldığı önemlidir" şeklinde düzeltilebilir.

amaç tencere satmak veya başka bir ürün satmak değil, şayet öyle olsaydı tencere veya tava koyar yanına da fiyat
yazardım.Burada ki amaç dikkat çekmek.

Burada ki amaç dikkat çekmek.

Neye ?
Yoksa tencereye mi?
Peki neden?
Onları sattırmak isteğimizden olabilir mi?

-Tencerenin duruş açısı ile içerisindeki görselin açısında tutarsızlık var, bu durum da perspektif sorunu doğurmuş. Tabii ki içerisindeki görsel, tencere ile aynı perspektif açısına sahip ise.(Ki değilse garip olurdu zaten)

-Ben de yeşil renkli fontun orada boğulduğundan yanayım açıkçası.

Güzel çalışma ancak düzenlenmesi gereken yerlerimiz var. Elinize sağlık tekrar.

u-ata

Üye
Tepki
2
Tüm arkadaşlar birşeyler yazmış ben de hiç değinilmemiş bir noktayı belirteyim;
Tencerenin sağ arkasındaki deniz göl her ne ise su birikintisinin hizası ile tencerenin sol tarafında bulutların zeminle kaynaşması vs. beni rahatsız etti.
Diğer yönden billboard ise çalışmanın hevesine kapılarak çok detaylı çalışılmasından uzaktan takibi zorlaştıran boyutlandırmalar söz konusu olmuş daha çok bir banner reklam çalışması kriterlerine sahip bir çalışma olmuş, elinize sağlık...

Yukarı Alt