Cinema 4D laptop kapanma sorunu Yardım.

can_arite

Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar öncelikle.
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
Konu başlığındada belirttiğim gibi C4D programı açıkken bi anda laptop kapanıveriyor :( Anlamadım gitti bilgisi olan var mı acaba ? Render almadığım halde ansızın kapanıyor. Örneğin ufak bölümlerde çalışmanın nasıl olduğuna bakmak için o bölgeyi seçiyorum ve o esnada bile laptop kasıyor. Çalışma yapamıyorum doğru düzgün. C4D'nin ayarları var mı acaba yani düşük çözünürlükte çalışması için veya fazla kasmaması için. :confused:

Sistemim şu şekillde;

w7 home premium 64 bit
3gb ddr III Ram
Ati mobility Redeon 1 gb HD 5470--- Fakat dxdiag da yaklaşık toplam bellek 2252 mb yazıyor :/
directx 11
işlemci: intel i3 2.4ghz (4 çekirdek)

bilgisi olan veya yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Hasan YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
164
Eğer bilgisayarınız aniden kapanıyorsa donanımsal bir sorun var demektir. Bir teknik servis yardımıyla bilgisayarınıza donanım testi yaptırın derim. Eğer donanımlarınız sağlamsa programı başka bir kaynaktan bulup tekrar kurun.

İyi Çalışmalar.

can_arite

Üye
Tepki
1
Teşekkür ettim Hasan sağolasın. Sorun sürekli tekrarlarsa teknik servis yolu gözükecek :) Belkide çok ısındığından diye düşünüyorum. Kocaman ev pervanelerinden koydum laptopuda ters çevirdim öyle kullanıyorum. Şu an kasma yok bakalım neler olacak :)

jarod

Üye
Tepki
0
Sorun belki RAMden gelebilir çünkü C4D için en az 6GB RAM gerekiyor halbuki seninki 3GB ondan olabilir

Yukarı Alt