Çocuklar işçi olmasın!!!

Tepki
0
ÇOCUK İŞÇİLER LE İLGİLİ AFİŞ ÇALIŞMAM (OKUL ÖDEVİ İÇİN)
YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Paylaşımınız için teşekkür ederiz Sercan bey, yalnız dikkatimi çeken birşey var sağ alttaki yazı metnindeki rakam (.... Türkiye'de 6-14 yaş grubu arasında çalışan 511.1000 çocuk var ) galiba 511.100 olacaktı, yoksa 5.111.000 mi? öyle ise bu bir facia !...

Tepki
0
evet o yazıyı ben farketmedim. başka bi arkadaşım farketmiş bana söyledi onu düzelttim
yazıyı kopyaladığım yerin yalancısıyım ben 5..111.000 zannedersem.
yorum yaptığınız içinde teşekkür ederim

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@sercan kaya

Bunu farkındayım Sercan bey, o zaman böyle hassas bir konuda daha iyi bir gözlemci ve araştırmacı olmanızı tavsiye ederim teşekkürler...

Çocuk İşçiler

Tepki
0
evet verdiğiniz linkteki makaleden kopyaladım zaten bende. gözümden kaçmış orası. şuan düzelttim. rakamlar önemlidir. ilginiz için teşekkürler.
genel olarak tasarım hakkındaki yorumlarınızıda beklerim

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Genel itibariyle fena görünmüyor, fakat font seçiminin yanlış olduğunu düşünüyorum, başlıkta daha vurgulayıcı bir dizayn kullanmalısınız ve punto biraz daha büyütülmeli...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Bencede genel itibari ile hoş bir çalışma olmuş.. Anlamlı ve önemli bir konu.
Fakat kullanılan resimler çözünürlükleri pek de iyi değil gibi..

Ellerinize sağlık.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ben de benden önceki arkadaşlarımdan farklı birşey söyleyemeyeceğim pek.

Tasarım genel itibariyle ilk bakıldığında göze hoş geliyor.Fakat ilk dikkati çeken şey kullandığınız görsellerdeki pixellerin kalite düşüklüğü.Devir HDR devri olduğu için insanlarda artık resimlere nazır bir hdr beklentisi doğmuş durumda. istisnai durumlar dışında çalışmada yüksek pixel görseller kullanmanız yine çalışmanızı daha şık gösterecektir.

Aşağıdaki sloganınız gayet kaliteli bir espriye sahip.Fakat cümlede bir anlam belirsizliği mevcut. Onun size uzattığı mendil çocuğun yüzünü silmeniz için mi sizin kendi yüzünüzü silmeniz için mi?Bu cümle bulanıklığını ortadan kaldırmanız mesajı daha sağlıklı verebilmeniz açısından önemlidir diye düşünüyorum.
Çalışmada yine sağ tarafta verdiğiniz, istatistiki bilgiler içeren cümlede de anlatım bozukluğu mevcuttur.
Son olarak logonuz çalışmada yerini arıyor gibi sanki.Hülasa bunların dışında hoş bir çalışma olmuş...

Başarılar...

Tepki
0
yorumlarınız için teşekkürler ancak resimleri google amcadan buldum.
haliyle kalitesi tartışılır. ancak afiş okul ödevi için olduğundan kalitesi o kadar önem arz etmiyor. anlatım bozuklukları ve dernek logosuyla ilgili söyledikleriniz konusuyla şuan ilgileniyorum saolun

ayshe mrc

Üye
Tepki
0
tam 1 ay önce buna çok benzer bir ödev yaptım. benim hocamın yorumu pekte iyi olmadı. benim yaptığım yanlışı sende başlıkata yapmışsın çocuklar işçi olmasın demişsin ya orda yazıyı ortala ve işçi yazısının iş kısmı siyah çi kısmı kırmızı olcak şekilde yap ben öyle yapmadım diye 57 aldım ve kaldım:D

Yukarı Alt