convert to bitmap yaptıktan sonra geri almak

kahramu

Üye
Tepki
2
Merhaba yaptığım çalışmaı convert to bitmap yaptım bir değişiklik istendi ancak düzenleyemiyorum power clip içine giremiyorum convert to bitmap yaptığım için nasıl geri alabilirim convert to bitmap işlemini ya da bu istediklerimi nasıl düzeltebilirim..
Bir de convert to bitmapin yerine resample işleminin kullanılması gerektiğini duydum bu ne yapıyor tam olarak bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim....

Tepki
100
bitmap nesnelerinizin kaydedildikten sonra geri alınması mümkün değildir.
yani çizgisel bir nesnenizi piksel tabanlı bir nesne haline getirmiş oluyorsunuz.
bu yapmanız gereken son işlemdir.
bundan sonra nesne üzerinde herhangi bir oynama yapmanız doğru değildir.

eğer çalışmanız tekrar düzenlemesi gerekiyorsa bu ksmı tekrar çalışmak zorundasınız.
resample işlemi ile convert to bitmapi karıştırmayınız.
Aktarmak istediğimiz resmi yeniden ölçülendirmek için kullanabileceğimiz bir seçenek. Avantajı ise 300 dpi bir resim aktaracağız fakat bize 100 dpi olan bir çözünürlükte yeterli o zman hemen bu seçeneği aktif ediyoruz ve karşımıza gelen menüden istediğimiz değişiklikleri yapıyoruz.
convert to bitmap e göre kulağı ters tutmak anlamnına gelir...

danisman

Consultant
Tepki
30
Merhaba, Emine hanım gerekli açıklamaları yapmış...

Aynen söylendiği gibi, işi baştan yapmalısın...

prycons

Üye
Tepki
3
Her zaman yedekli çalışmak gerekir. Ben her çalışmamı sıradan deneysel bile olsa yedekli çalışırım.Bu Corel dışındaki tüm programlar içinde geçerli.

Tepki
0
corel'in ayarlarının içerisinde "undo" değerleri vardır..
Bu değerlerden "bitmaps" değerini 6' ya kadar getirebilirsin..
Buda geri alma olanağı sunar.. Çalışmanın yedeğini 8bu sorundan dolayı9 almana gerek kalmaz

Yukarı Alt