corel 12 tas dizimi için yardımcı olurmusunuz..

TaYiN

Üye
Tepki
0
corel 12 taş dizerken ara mesafeleri şeklini ayarlayamıyorum deseni bitirdiğimde orantısız oluyor blend özelliğini kullanıyorum ama sonuçta görüntü kirliliği oluşuyor bunu nasıl halledebilirim yardımcı olurmusunuz..

kılık

Üye
Tepki
0
bende yeni işe başlıycam.Corel draw 12 programı bilip bilmediğim soruldu.İş arıyordum,güzel sanatlar mezunu olunca bu programa biraz aşinalıpğım var dedim,ne olur bana bu konuda yardımcı olun.Tşörtlere taş dizimi yapıyorlar.Mesela 4 mm lik bir taşı dizayn ederken onu bu programla gerçekleştiriyorlar.2 gün deneme süresi tanıdılar,inşallah başarılı olurum,bu konuda yani daha çabuk öğrenme konusunda ip ucu varmı,bana bu konuda bilen arkadaşlarım lütfen yardım etsin,herkese sevgiler...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Eğer taş boyutları sabitse bunun Blend'den daha kolay bir yolu var. Şöyleki:
Taş şeklinizi çizin sonra kaydedin, kaydettiğiniz dosyayı Program Files/Corel/Corel 12/Draw/CustomMediaStrokes/Artistic (Başka yer de olabilir) içine kopyalayın. Taşları döşemek istediğiniz şekili açın, Artistic Media'yı açın ve Artistic klasörünü açtıktan sonra çizdiğiniz şekle çift tıklayın seçili şeklin etrafına döşenmiş olacaktır. Boş bir yere tıklayın sonra taşlara tıklayın üst menü değişecektir açılan menüden ara mesafeleri ayarlayacağını yeri görebilirsiniz oradaki değeri değiştirerek istediğiniz aralıklarla döşemiş olursunuz...
Anlatması uzun ama uygulaması kısa ve pratik bir yöntemdir tavsiye ederim ...

TaYiN

Üye
Tepki
0
Bir sorum daha olacak bu taş milimlerine ihtiyacım var nasıl elde edebilirim mesela ss6 da nasıl taş dizimi yapabilirim ss10 da nasıl taş dizimi yapabilirim vs.. bu tür bilgilere ihtiyacım var desen üstüne hepsini elde edebileceğim bir yer varmı yada biri bana yardımcı olabilirmi acaba.. ??

Yukarı Alt