Corel 200 Sayfalık çalışmayı 1 boş sayfa olark açıyor

yt.etiket

Üye
Tepki
0
Corelde 1 haftadır çalıştığım iş 200 sayfa 2.8gb boyutunda fakat açmak istediğimde 1 boş sayfa olarak açıyor ve halende boyutu 2.8gb görünüyor daha önce başına böyle bir sorun gelmiş arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum:confused::confused:

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Corel'i yüksek bir versiyonda kaydedip düşük bir versiyonda açmaya çalışıyorsun büyük ihtimalle. Kaydettiğin versiyonla açarsan bir sorun kalmaz.

yt.etiket

Üye
Tepki
0
hayır x5 le çalışıyorum x5 i sildim kurdum herşeyi denedim nafile anlıycan başım dertte

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Bilgisayarda sadece X5 mi kurulu? ve tüm çalışmayı X5 ile mi yaptınız?

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@Erkan_Nehir
sadece x5 mi yoksa düşük versiyonu da kurulu mu?

watchful

Üye
Tepki
1
Bu corelin sıkça karşılaşılan bir sorunudur.

Klasör seçeneklerinden Gizli dosyaları göster seçeneğini aktif hale getirdikten sonra
C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Local Settings\temp klasöründeki cor adlı dosyayı bir açmayı deneyin.
Tabiki varsa

Eğer öyle bir dosya yoksa yapacak pek fazla birşeyiniz yok.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Diğer bir seçenek, F8 e basılı tutarak corel sayfası açmak ve açılan pencereye evet diyerek ilk ayarlara geri dönmek. sonra bilgisayarı yeniden başlatarak açamadığımız dosyaları açmayı denemek. Bu arada X5 yeni olduğu için bu gibi sorunlar sıkça oluyor. X4 kullanmanı öneririm. Ve 200 sayfayı tek bir dosyada yapma. yapsan bile boyutunun küçük olmasına dikkat et. Açıkçası 2.8 GB çok abartı geldi bana. sayfa başına 10 MB dan fazla...
galiba görselleri çok büyük kullanıyorsun.

yt.etiket

Üye
Tepki
0
olmadı her yolu denedim olmadı yapacak başka birşey kalmadı tekrar çalışacağım 2.8gb konusuna gelince 20 nisanda nişantaşında açılacak olan tablo sergisi için çalışma ayapıyorum tamamı resim olduğu için çok yer kaplıyor peki parça parça çalışmış olsam nasıl geri birleştiririm bilgi verirseniz sevinirim

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
@yt.etiket
çalışmaları 3 veya dörder sayfa yaparak sayfa numaraları ile isimlendirilmiş dosyalar açarsan daha rahat çalışırsın. Ayrıca kullandığın görselleri son boyuta getirdikten sonra 300 DPI ve cmyk olarak convert edersen boyutlar okadar da büyük olmaz.

Yukarı Alt