Corel Draw Silme

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar seramık mermer firmasına girdim önceden photoshop ile çizim yapıyordum ancak suan corel draw geçiş yaptım renkleri ayırmak ıstıyorum ve bazı nesnelerın altında kalan yerlerı sılmek ıstıyorum photoshop da layer uzerıne 1 kez tıklayıp delete dedıgım zaman bu olay hemen oluyordu acaba corel draw da bu olay nasıl oluyor ?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Sorunuz tam anlaşılmıyor ama kısaca silmek konusu şu şekilde oluyor: Silmek istediğiniz nesneyi seçip silebilirsiniz, layerlarla uğraşmanıza gerek yok. Sildiğiniz zaman istemediğiniz bölümler de siliniyorsa nesneler grup halinde olabilir, gruptan ayırmak için ungrup (ctrl+U) yapmanız gerekir, daha sonra silebilirsiniz. Ungrup ile ayıramıyorsanız Arrange/Break Apart (ctrl+K) yapabilirsiniz. Eğer silmek istediğiniz bölüm bir resmin parçasıysa resim dosyalarına direk müdahale edemezsiniz, bunun için kalmasını istediğiniz yeri çizmelisiniz, çizdikten sonra istek ve ihtiyaca göre Lens veya Power Clip uygulayabilirsiniz. Çizdiğiniz şekli renklendirip orjinal dosyayı da silebilirsiniz. Daha açıklayıcı anlatabilirseniz tam olarak cevap verebiliriz ...

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
evet ZxxxE "nesnelerın altında kalan yerleri silmek ıstiyorum yazdığına göre bence trim yaparak alttaki nesnenin üstteki nesne altında kalan yerlerini silebilir diye düşünüyorum (tabi sormak istediği buysa)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Trim yapabilmesi için çizim işlemini resim dosyası üzerinde yapması gerekir, tam olarak anlamadan cevap vermek tahmin yapmak gibi oluyor ...

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
tahmin değil, ben "bazı nesnelerin altında kalan yerleri silmek ıstiyorum"ifadesine cevap verdim

Son düzenleme:
Yukarı Alt