Corel Draw'da font nasıl bulunur?

Tepki
74
Corel Draw, bir fontu nasıl bulur?

Grafik tasarımlarımızın önemli bir unsuru olan fontları, Corel Draw kolayca bulur.

1-Öncelikle, Aradığınız font eğer bir bitmap şeklinde ise, yani bir fotoğrafta görünüyorsa, o fotoğrafı Corel Draw'a import edin.

2-Menüden text>what the font? satırını seçin.

3-Poligon şekline dönüşen imleç ile fotoğraftaki o istediğiniz yazıyı (3-4 harf yeterli) alan tarayarak niteleyin.

4-Oluşan alana bir defa tıklayarak bekleyin. Corel Draw otomatik olarak myfont.com sitesine girer, orada sizden harfleri onaylamanızı bekler. Myfont.com sitesinde sadece tanımlanabilen karakterleri onaylayın. Continiue komutunu verdikten sonra işte aradığınız font ile ilgili çeşitlemeler karşınızda. Buradan tam uyan fontun ismini öğrenebilirsiniz.

Anlaşılmadıysa kısa bir video yapabilirim.

Tuncer ÖZKAN

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
Tuncer Bey ilginize çok teşekkür ederim sizin gibi bir dostum olduğu için mutluyum. yalnız ben corel designer 12 kullanıyorum benim text'e bulunmuyor bu konuda yapabileceğim birşey varmı ?

Tepki
74
Maalesef Kemal Bey, C. Designer'da hatırladığım kadarıyla böyle bir yetenek yok.

Mutlu günler dileğiyle.
Tuncer ÖZKAN

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Bu özellik iyi güzel de biraz geliştirseler hiç alakasız sonuçlar çıkmasa ne güzel olurdu ...

Yukarı Alt