Corel Draw'da katmanların yerini değiştirmek.

forzatli

Üye
Tepki
0
önce konuyu nereye açacağımı bulamadım biraz uykusuzluk vurdu özür dilerim.
bu corel drawda her hangi bir nesneyi alta atma yada üste atma gibi birşey nasıl yapılır photoshopdaki layerları taşıyoruzya alta üste sonra altta kalıyor nesne onu corelde nasıl yapabiliriz şimdiden çok teşekkür ederim

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Ctrl + page up seçili nesneyi sayfanın en üst kısmına alır, Ctrl + page down seçili nesneyi diğer tüm nesnelerin en alt kısmına alır.. Sayfa içerisinde ne kadar çok nesne varsa hepsinin üstünden teker teker çıkacağı için bi kaç kere tekrarlaman lazım komutunu ama ben şöle bir şey yapıyorum nesnemi önce grupluyorum ardından pick aracı ile mouse sol tuşu basılı iken nesneyii tutup başka bir alana mouse sağ tuşuna basıp bırakıyorum, kopyalayarak en üste alıyor diğerinide siliyorum....

forzatli

Üye
Tepki
0
çok teşekkür ederim sağolasın bu gerçekten önemliydi benim için sanırım 2. yöntem üste taşımak için pratik olabilir ama alta taşırken problerm olabilir.
bir sorum daha olacak biraz uğraştırabilir sende bilmiyon niye uğraşıyorsun derseniz normal karşılarım ama öğrenmeye çalışıyorum :) altttaki aronex yazısının o üstten aşağı doğru gelen renkli gölgeyi nasıl yapacam bir türlü yakalayamadım photoshopda çok kolay ama bu zorladı aradım da bir türlü yakalayamadım hangi menüyle yapılıyor yan tarafta olan menüde denedim ama olmuyor f11 de cıkan menüde de deniyotum yukarıda aşağıya renk tonlamasını veriyorum fakat ordan yazıya yedirmek için yan menüde yedirmeye çalışıyorum f11 menüsünün etkilerini devre dışı bırakıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Resmi büyük bir şekilde yüklüyebilirmisin? malesef hiçbirşey anlıyamadım

forzatli

Üye
Tepki
0
yükledim bakabilirsiniz tam olarak o üsteki aronex yazısının üzerindeki transparan olan nesneyi sadece yazının üzerinde görünecek şekilde zeminde görünmeyecek şekilde ayarlama yapamıyorum aslında yapıyorum yan menüden oluyor doğrusu o mu bilmiyorum ama renklendirmede sorun oluyor

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
doğru bir yöntem mi daha basit bir yolu varmı bilmiyorum ama ben şu şekilde yaptım; logoyu ikiye bölerek çizdim ardından outlinelarını sildim ardından üst kısmı seçerek fountain fill i aktifleştirdim daha sonra custom a tıklayıp renk ayarlarını yaptım options/angle den yönünü ayarladım ve aşağıdaki sonuç ortaya çıktı umarım işini görür

forzatli

Üye
Tepki
0
sağolasın sizin dediğiniz gibi yaptım verimli sonuç aldım ama bunun basit bir yolu olması lazım bir sitede pattern oluşturup uygulamak gibi şeylerden bahsedıyordu patterni oluşturdum ama patternin boyutunu ayarlıyamadım sonuçta sizin dediğiniz gibi yaptım çok sağolun teşekkür ederim :)

Tepki
1
Yazıyı Corvertleyip ikiye bölün(bunu kavisli bir şekille de yapabilirsiniz), ikiye bölünen yazılara ayrı ayrı renk ve efekt verebilirsiniz.

forzatli

Üye
Tepki
0
herkese çok teşekkür ederim galiba kolay yolu buldum photoshopdaki gibi yani istediğim kolaylıkta buyrun buda yöntemi
2 numaralı anlatımda da nesneyi her hangi bir çizgi aracıyla olusturuyoruz sonra fountain tool ile istediğimiz efekti renkli gölgeyi veriyoruz .

Yukarı Alt