corel drawda pdf,resim,logodan yazı silmek-yardım

koruc

Üye
Tepki
0
merhabalar,
sitemizde yeni üyeyim. site içinde arama yapmama rağmen istediğim cevabı bulamadım.
konu hakkında yardımınızı rica ederim

yardım isteğim :
örneğin pdf' e kayıtlı veya resim olarak bulunan x firma logosunu veya etiketini corel draw a atarak içinden yazı,resim ve şablonları çıkartmak hakkında yardımınızı istiyorum.

Tepki
74
Merhaba,

Corel Draw'da File menüsünden import yapılarak sözünü ettiğiniz dosyaları getirtebilirsiniz.

Corel Draw'ın başka hiçbir programda olmayacak kadar zengin bir dosya import yeteneği vardır.

Getirdiğiniz dosya içinde istediğiniz eleman iki türlü bütünleşik olabilir. Biri grup, diğeri aynı nesnenin parçaları (Combine) şeklinde olabilir. Grup için Ungroup komutu, parçalı nesneyi parçalamak için ise nesne seçili iken Arrange menüsünden Break Apart... komutunu vermelisiniz.

T.Ö.

koruc

Üye
Tepki
0
@Tuncer Özkan
sağol üstadım cevabın için. dediklerini daha önceden de denedim. ancak bu dediğini her pdf ve jpeg formatında işe yaramıyor. elimde 2 pdf var.
1 inci pdf: bir firma etiketi olup pdf e çevrilmiş. bunu import yapmak istesemde edemiyorum. kopyala yapıştır yapsamda bahsettiğiniz seçenekler aktif olmuyor ve üstünde hiçbir değişiklik yapamıyorum
2nci pdf im bir e-kitap olup bunu import edip all ungroup seçeneği ile her türlü değişikliği yapabiliyorum.
benim özellikle yardım isteğim 1nci seçenek içindir.
önerileriniz için şimdiden teşekkürler

Yukarı Alt