Corel Photo Paint'de Yazı Kabartmak

Tepki
74
Eğer PC'nizde Photoshop yoksa devreye hemen CorelDraw'ın ek programı olan Corel Photo Paint giriyor ve ortaya çok güzel şeyler çıkartabiliyoruz.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
ewt güzel bir program,kolay ama photoshopta'ki herşeyi yapamayız tabikide:) onun için ps 'ye dewam...!:)

Tepki
1
Emeğiniz için teşekkür ediyorum, CorelDRAW'a nasıl düzgün bir şekilde getireceğiz?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
Photo paint sayfasını kapattıktan sonra kaydedilsin mi penceresi çıkacak evet diyerek normal sayfaya kaydedilmiş olarak dönebilrsiniz.
Bu arada kabartma işlemi için bu kadar uğraşmaya ve photopainte gerek yok aslında. Corel draw içerisinde Effects/Bevel seçeneği de aynı işlevi görüyor ve daha basit.

Tepki
1
Erkan bey bilgi için teşekkür ediyorum, bende tırtırlı çıkıyor, özellikle "S" harfi tam düzgün çıkmıyor, baskıda da böyle mi çıkar?, teşekkür ediyorum.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
54
@Seyit Tiken

Efektli tasarımlarda ve textlerde baskı boyutuna getirdikten sonra yüksek dpi da bitmap olarak convert etmekte fayda var. Böylece pürüz sorunu ortadan kalkmış olur.

Tepki
1
Erkan aby çok teşekkürler, Allah razı olsun. Paint'te yazdığım bir yazıya efekt verdim, kaydettim çıktım.
Tasarımı gönderirken Paint üzerinde mi yoksa Corel üzerinde mi gönderecem?, birde, tasarımı gönderdiğim reklamcı CorelDRAW 12 kullanıyor(ben CorelDRAW X5 kullanıyorum), bunu nasıl yapacam?, yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
54
@Seyit Tiken

Photo paint, corel Draw paketi ile gelmesine karşın ayrı bir uygulamadır. Fakat paintten çıktığınız anda işlem CDR içerisine atılır. Zaten Paint penceresini kapatırken sorar kaydedilsin mi diye. Paint veya Corel Draw olsun yapılan her işler Corel draw içine atıldığı için Corel yani Cdr olarak gönderebilirsiniz işleri. Kaydederken ise "save as" dedikten sonra açılan pencerede alt kısımda "version" bölümü var. oradan dilediğiniz versiyonda kaydedebilirsiniz. Ben dışarıya iş gönderiken genelde versiyon 9 kaydediyorum. Daha altını kullanan kalmadı çünkü. En garanti kayıt versiyonu 9 dur.

Tepki
1
Erkan aby çook teşekkürler, şuan kullandığım bu bilgisayarda CorelDRAW yüklü değil, ben olayı şöyle anladım, "Paint'te çalışılan bir işi kaydedip çıkarken o iş otomatik olarak CorelDRAW bölümüne aktarılır, tekrar CorelDRAW'ı açtığımızda yapılan iş CD bölümünde karşımıza çıkar." anladığım bu. Teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Yukarı Alt