Corel'de arka plan yapmak istiyorum

Tepki
0
Arkadaşlar ben Coreldraw x5 kullanıyorum ve bazı zamanlarda arka plan lazım oluyor.Ben bu konuyu internet'den araştırdım
photoshop'ta arka plan kolayca yapılıyor şimdi diyeceksiniz ki git photoshop kur o zaman :)
kurdum ama ekran bana bende ona baka baka kaldık yani corel daha kolay geliyor ama şu da var ki arka planları aşşağıdakiler gibi yapmak istiyorum;

vb.
yardımcı olursanız çok sevineceğim. (çok fazla yazım hatası yaptım kusura bakmayın.)

Ozgul

Üye
Tepki
57
Sağ kulağınıza sağ elle dokunmak varken, neden sol elinizi başınızın arkasından dolaştırarak sağ kulağınıza ulaşasınız?

Bahsettiğiniz programların biri pixel tabanlı diğeri ise vektör tabanlı programlardır. Yapmak istediğiniz şeyi ise en rahat photoshop'ta yaparsınız. İlle de corel diyorsanız, edindiğiniz görselleri istediğiniz ölçülerde kesip kullanabilirsiniz ancak.

Kolay gelsin.

Tepki
0
Anlıyorum kardeşim bilgi için teşekkür ederim
peki photoshop'ta öyle arka planları nasıl yapabilirim(herkeze soruyorum)?

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@Adam Grafiker

Alt yapınız ve mesleki bilginiz nedir? bunu bilemiyorum ama;
öncelikli program ve tasarım bilgisi gerekmektedir bahse konunuzdaki gibi arka fon oluşturmak için,
belki faydası olur ümidiyle BURADAKİ konuya da bir bakın,
faydalı olması dileğiyle...
iyi forumlar.

hakim

Üye
Tepki
0
PS de 2-3 fırçayla bir kaç efekt ile yapacağın şeyi Corelde yüzlerce katman renk geçişleri vs. çok iş ve aynı sonucu almak baya zor..

zafografi

Üye
Tepki
5
Konu corel'de arka plan oluşturmayla ilgili ama nedense corel'de bu yapılamıyormuş gibi alakasız cevaplar yazılmış. Ben size yardımcı olayım. programın sol duvarındaki butonlardan alttan ikincisi "Fill tool" seçeneğini, sonra da "Texture fill" seçeneğini kullanarak çeşitli renk ve desenlerde arka plan oluşturabilirsiniz.

[/URL][/IMG]
[/URL][/IMG]

Yukarı Alt