Corelde Broşür nasıl hazırlanır.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Broşür tasarımına başlamadan önce ne ile ilgili bir broşür yapacağımızı neyin ön planda olacağını belirlememiz gerekiyor heleki bir ajansta çalışıyorsanız bunu mutlaka müşterinizle görüşmeniz lazım sunumlarda bulunmanız gerek yoksa istenmedik sonuçlar doğurabilir gelelim asıl konumuza.

File>New(Ctrl+N) diyerek A5 boyutunda yeni bir sayfa oluşturuyoruz ve Rectangle Tools (F6) aracıyla sayfanmızın büyüklüğünde bir kare çiziyoruz veFill Tool>Fountain Fill Dialog (f11) aracı ile karemizin içerisine geçişli bir dolgu rengi uyguluyoruz bu uygulama broşürümüzün zeminini oluşturacak

zeminimiz oluştu artık biraz daha esdetik kazandırmak açısından yumuşak geçişli şekiller oluşturacağız bunun için Artistic Media Tool(I) seçiyoruz ve çizimlerimizi gerçekleştiriyoruz

bu şekillerimize çeşitli renkler ve saydamlıklar uygulayarak zeminimizin üzerine yerleştiriyoruz

Zeminimiz son şeklini aldı yaptığımız broşürün büyük bir kısmı tamamlanmış oldu artık geriye ürünleri yerleştirmek kaldı ürün ön planlı bir çalışma olduğu için ürünlerin dikkat çekmesi çok önemli
Ürünleri yuvarlak daireler içerisine yerleştireceğim Elipse Tool(F7) ile dairelerimizi çiziyoruz aşağıdaki şekildeki gibi iç içe gelecek üç adet daire çizelim renk uyumuna dikkat etmeyi unutmayınız

Artık ürün resimlerini File>Import(ctrl+İ) ederek içeriye aktarmak kaldı hangi ürünün nereye yerleştirileceği artık sizin zevkinize kalmış ve karşınızda broşürümüzün bitmiş hali

Alıntıdır...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
keşke alıntıyla değilde kendi dersinizi çıkartsaydınız daha iyi olurdu, yinede teşekkürler, güzel bir ders

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
çalıştığım için bunu hazırlayacak kadar vaktim oldu. daha boş zamanlarımda kendi derslerimide vereceğim. ilginiz için tşk ederim.

Tepki
100
ders için teşekkürler arkadaşım.
ilk baktığımda bunu bir yerden hatırlıyorum dedim.
ama sonundaki alıntı ibaresini görünce tamam yamılmamışım dedim.
özellikle forumumuzun kalitesi açısından dersleri kendimiz hazırlarsak
daha uygun düşeceği kanaatindeyim.
bunu bir eleştiri değil de rica yada öneri olarak algılayın lütfen.
tekrar emeğiniz için teşekkür ederim.

Tepki
0
resimler photoshop temizlen miss gibi..
ohh..
tesekkurler alıntıda olsa guzel broşur bilinci otursun :)

Yukarı Alt