Corelde ortalama yardım

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
@Emine Şahin
bir birimizi yanlış anlamış olabilriz bende buna dayanaraktan ölçüleri istedim sizden polemik yaratmanın bir anlamı yok.. ölçüleri verirmisiniz.

Tepki
100
@Sedat ÇAKIR
soruyu siz sormuşsunuz benden ölçü mü üstiyorsunuz.
burası polemik sitesi değil...
siz istediğinizi tam olarak ifade edemezseniz yardımcı olmamız güç.
bakınız ilk mesajınızdaki örneğinize.

siz elinizdeki ölçüleri ve örnekleri sunarsanız bizde size yardımcı olmaya çalışalım.
elinizde ne var ne yapmak istiyorsunuz???

Tepki
0
siz ölçülerinizi veriniz ben size evet bu diyip teşekür edeceğim benm ölçülerimn bir yararı olmaz siz yaptıgnız çalışmanın ölçülerini verin anlatımınıza bakarak yapayım tamm budur diyeyim..

Tepki
100
@Sedat ÇAKIR
sedat bey benim anlatımımda herhangi bir ölçü alınmamıştır.
gelişigüzel bir şekil çizilip, sağdakini ve soldakini sabit kalması düşünülerek ortada kalan şekli bunlara göre ortaladım.
illaki bir ölçü gerekiyorsa bu sizin çalışmanızın ve şekilerinizin ölçüleridir.
saygılar...

Tepki
0
@Emine Şahin

sağdaki ve soldakilerin boyutu aynımı? çünkü aynı ise bunu c+e yaparakta yapabilirz. ama farklı ise sorun burada çıkyıor.

Tepki
100
@Sedat ÇAKIR
"c" ve "e" tuşalarını kullanırsanız doğru sonuca ulaşamazsınız.
"e" tuşuna bastığınızda farklı sekillerim merkezlerini baz alarak ortalayabilirsiniz.
ancak siz alt köşeden veya üst köşeden ortalamak isterseniz ve aralarındaki mesafelerin eşit olmasını isterseniz, ilk mesajjımdaki yöntemi kullanmalısınız.

örneğin :

elimizdeki şekiller

"c" tşuna basarsanız sonuç

"e" tuşuına basarsanız sonuç

"t" tuşuna basarsanız sonuç.

"b" tuşuna basarsanız...

bunların mesafelerini eşit sağlamak içinse arrange/aling an distribüte yolunu izleyin...

Tepki
0
Corel, senin çizdiğin iki nesneyi başlangıç ve bitiş olarak alır. İki nesnenin arasındaki boşluğu hesaplamaz ilk nesnenin eni 12 cm ikinci nesnenin eni 7 cm aralarında 5 cm bosluk bıraktın ikisini yanyana koydun. şimdi bir üçüncü nesneyi bu iki nesneye ortala diyorsun değil mi, böyle yaptığın zaman iki nesnenin toplam boyunu alır corel (ortadaki bosluk dahil) ve bu verilere göre ortalar. Senin söylediğin gibi ortalama yapmaz. Bu mantığa da aykırı. Ancak farklı ve manuel bir yol ile bunu yapabilirsin. Anlatmak istediğim basit umarım anlatabilmişimdir. Yani iki nesnenin toplam enine göre bir üçüncü nesneyi ortalar. Bu bakımdan ki nesnenin tam ortasına yerleştirir üçüncü nesneyi. Yani senin ortada bıraktığın bosluğa değil. Senin dediğin gibi yapsaydı bunun adına ortalamak denmezdi zatenb

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt