Corel'de silinen calismayi kurtarmak !!!

isvicreli1

Üye
Tepki
0
Merhaba
Bugun Corel x6 ile saatlerce desen calismasi yapiyordum. Aniden Corel kapandi.
Ve yaptigim calismayi bulamadim.
Bu konuda yardimci olacak arkadaslara ihtiyacim var.
B.sayari yeniden baslat yapmama ragmen Corel calismayi kaldigi yerden vermedi ve
halen bulamiyorum.
Bilgisi olanlarin yardimina ihtiyacim var.

Tesekkur ederim.

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
@isvicreli1

Baştan itibaren kayıt yapmadıysanız bulamazsınız. Backup otomatik yedekleme ile çalışmanızı tavsiye ederim.

bir öneri; ctrl+s el alışkanlığı yapın. 10-15 dk da bir kayıt yapın.

Ali DANIŞAN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
312
evet gıttı ama sole bısey var kapandıgı an corelı tekrar acsaydın hemen calısman gelırdı dogrusu bende oldu 2,3 kez bole tekrar actıgımda calısma geldı ama bıraz gerıden geldı hıc yoktan ıyıdır ama bıdaha olduhu zaman benm dedıgımı dene olcaktır k.g

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@aliarcom

Bu sizin bahsettiğiniz kayıtlanmamış Autoback-up 'tır, tekrar açtığınızda ekrana gelen,
bahse konu da anlatılanın çözüm önerisi olabilir mi? hayır sanmıyorum,
bu ve buna benzer sorunları yaşamamak için öncesinde muhakkak Autoback-up seçeneği aktif olmalıdır,
bir diğer önemli husus ise risk almamak için çalışma sayfanızda sürekli doldur/boşalt yapmaktan kaçınmalısınız, şöyle ki;
Corel Draw'da bir çalışma yaptıktan sonra genelde o çalışmayı silerek aynı sayfa üzerinde farklı bir çalışmaya devam ederiz, Fakat bu durumda Corel hafızasında hep bir önceki çalışmanın kalıntı bilgilerini saklayacaktır sebep ise Save yapmamamız dan kaynaklı,
bir diğer altı çizilesi durum ise; 500 MB. geçen çalışma boyutlarında yada çok sayfalı işlerde işi riske atmamak ve işimizi sağlama almak için; farklı bir isimle kaydediyoruz, programı tazelemek için yeniden başlatarak yeni isimle kaydettiğimiz çalışmadan devam ediyoruz bu sayede 1,5 - 2 GB. lık dosya çalışmaları yapmak mümkündür,
tecrübe ile sabit bu anlattıklarım,
iyi forumlar...

Yukarı Alt