corelde word dökümanın da nasıl çalışabilirim.

Tepki
1
corel de word dökümanını import etmek istiyorum mümkünmüdür?

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Import edebilir miyim diye sormuşsunuz o yüzden ayrıntıya girmedim. Fakat cevap yine aynı olacak. Yani file menüsünden import diyerek istediğiniz dosyayı seçerek corele atabilirsiniz.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Import ederken açılan penceredeki ayarlar bu şekilde mi? Ayrıca hangi Corel versiyonunu kullanıyorsunuz? ve olmuyor ise verilen hata mesajı nedir?

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Yan menüden Text (T) tıklayarak yazıyı yerleştirmek istediğiniz büyüklükte bir alan çizerek word den kopyaladığınız yazıyı bu kutu içerisine yapıştırabilirsiniz.

Tepki
1
Merhaba,

Eğer word dökümanı kullanarak katalaoğ v.b. hazırlayacak iseniz en doğru program Adobe Indesign'dır. Corele (x4 versiyonu için yazıyorum) word dosyasını import etmek için file_import menüsünü kullanabilirsiniz, ya da F8 tuşu ile bir metin kutusu açıp içerisine klasik copy-paste yöntemi ile aktarabilirsiniz, word programından aktaracağınız metinlerde veya objelerde herhangi bir değişiklik yapmayacaksanız office 2007 kullanıyorsanız pdf yayımla ile pdf yapıp bu şekilde corele import edebilirsiniz, ya da pdf dosyasını photoshop'ta açıp tif veya jpg kaydederek aktarabilirsiniz.

Kolay gelsin

Yukarı Alt