corelde yaprak test ve matematiksel ifadeler (ders 11)

Tepki
100
arkadaşım burada ondalık sayılar, kesirler yada denklemlerin yazılımını kolaytıracak bir metotdan bahsettik.
bunda anlaşılamayacak bir şey yok.
dersin en sonunda verdiğim örnekleri corelde yazmayı hiç düşündünüz mü?
bir deneyin isterseniz.

EMALİ55

Üye
Tepki
0
Meraba eminecik.bir sorum var math tape da yazdığım denklemleri corele attığımda coreldeki metin boyutlarına göre çok farklı oluyor.birde corele attığımız denklemler üzerinde direkt olarak corelde bir değişiklik yapamazmıyız?şimdiden teşekkürler.

Tepki
100
corele attığınız metin boyutları ile aynı olmayacaktır zaten. corele aldıktan sonra kenar tutamaçlarından sürükleyebilirsiniz. lakin bunu tercih ve tavsiye etmiyorum pek çok farklı boyutta metin boyları oluşacaktır. property bardan % desini ayarlamanız yada en-boy ayarları ile oynamanız daha uygun olacaktır.
daha sonra bu yazmış olduğunuz denklem yada ifadeleri düzenlemeniz için üzerine çif tıklamanız yeterlidir. MathType üzerine tıkladığınız denklem fonksiyon yada ifadenizle birlikte açılacaktır.
saygılar...

EMALİ55

Üye
Tepki
0
@eminecik
geç döndüğüm için kusura bakmayın.verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim işime yaradı.

lafamosa

Üye
Tepki
0
zahmet olmazsa adım adım corelde bir test sayfasının hazırlanmasını anlatan bir ders yapabilirmiyiz ?:)

Yukarı Alt