Corelde Yazı İçerisine Resim Eklemek(Resimli Anlatım)

Tepki
1
Öncelikle Yazımızı ve Yazı içerisine geçecek resimi belirliyoruz.

Daha Sonra Resimimizi seçiyoruz ve Effects/Powerclip/place inside container sekmesine tıklıyoruz

Daha sonra aşağıda görüldüğü gibi çıkan ok işaretiyle yazımıza tıklıyoruz.

ve sonuç...

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Ders için teşekkürler, görsellerin üzerine tıklayınca resmin orjinal halini görebilirsiniz. Görsel dersleri Corel Draw dersleri Bölümünde açalım. Gerekeli yere Taşıyorum.

djakdeniz

Üye
Tepki
0
Ustam Bİr Hata Verİyor Nedenİ Nedİr Ben Corel De Çok Acemİyİmde
The Object........ Fln Yaziyo

xblack

Üye
Tepki
34
@djakdeniz

Bu işlemi yaparken yazı seçili iken power clip mesüsünü açınız. Açtıktan sonra farenin imlezi kalın ve sağa doru büyük bir ok çıkacaktır. Uygulamak istediğiniz resmin tam kenarına basmanız gerekmektedir. Resmi seçemeyince bu hatayı veriyor. Yani seçmek istediğiniz obje bulunamadı gibi bir Hata. Yukarıdaki arkadaş resmi seçerek yapmıştır. Bu da doğru bir yöntemdir. Bu defa da yazının tam kenarını seçiniz.

sebograph

Üye
Tepki
9
@xblack

yazı değil resim seçiliyken power clip yapıcak ok çıkıncada yazıya yıklıcak resim yazının içine yerleşmiş olucak

melekru

Üye
Tepki
0
süper..

photoshop ile yarışıyor:)

tüm bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara minnettarlığımı bildirmek isterim.

iyi ki varsınız :):)

coLic

Üye
Tepki
0
anlatım için çok teşekkürler... bu konu hakkında daha ayrıntılı bi sorum olcak bu özelliği freehandde kullandığımızda 'alt' tuşuna basılı tutup resme tıkladıımızda harf içindeki resmi de kaydırabilioduk istediğiimiz gibi ..... demeye kalmadı çözdüm olayı :D
edit contents yapıomuşuz... kurcalıınca oluomuş demek :D
anlatım için tekrar teşekkür ediorm bu özellik sadece freehand de var sanardım corel e geçmem için bi sebep daha doğdu ii çalışmalar...

Yukarı Alt