Corelde Yazı Yuvarlamak

mete meral

Üye
Tepki
0
@crazy_34

aynı yuvarlma yazıyı direk daire çizip yazı imlecini dairenin çizgisine getirdğindede yapabiliyosun butonlara girmeye gerek kalmıyo ben buşekilde öğrenmiştim ama hocamızınki daha farklıysa ve kullanışlıysa bilemiyorum

Tepki
31
yazıyı tekrar yazıp yuvarlamak daha kolay alacaktır eğer sorduğunuz şey yazı değilde bir şekli yuvarlamak ise şekle tıklayın ikince kez tıkladığınızda kenarlar değişecektir ortasında merkez nokta işareti var onu dairenin ortasına hizalayınklavyedi alt+F8 tuşuna basın transformation/rotate bölümü açılacak angle yazan yere nesnelerin arasında nekadar pay olmasını istiyorsanız onu yazın apply to duplicate tuşuna basarak kopyalarsanız dairenin etrafında şeklinizin yuvarlandığını göreceksiniz kolay gelsin

Asaf Sirin

Üye
Tepki
1
@rebellions

Vectore cevrilmis text'i Corel yapamiyor, fakat Corel icin macros var ki vector objeleri diger vektor cevresinde yerlestirebiliyor.

Tepki
28
teşekkürler ben önce çemberi çizip sonra yazı aracını seçip dairenin yazmak istediğim tarafına tıklayıp yazıyı yazıyor idim bu yöntemden haberim yoktu saol varol bunuda sayende öğrenmiş oldum

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
peki arkadşalar bir şeyi merak ettim emsela bir yıldız çizip onun için de filan bunu yapma imkanımız var mı

ibrahimesat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
0
usta yalnzı ben 2 sini de seçince nedense fill aktif olmuyor birisini seçince oluyor mesela yazıyı o zamanda bi şey yapamya çalışında invalid filan bir şeyelr diyo neden oalbilri o

Yukarı Alt