coreldraw da hizalama ve algin distrubite

sebograph

Üye
Tepki
9
corelde nesnelerimizi hizalamak için kısa yollarımız ve birde corelim içinde bulunan distrubite macromuz vardır bu dersimizde bunları tanıyalım

arange > algin and disrubite > algin lefl (L) ilk seçtiğimiz objeyi ikinci objeye soldan hizalar

arange > algin and disrubite > algin giht (R) ilk seçileni ikinciye sağdan hizalar

arange > algin and disrubite > algin top (T) ilk seçileni ikinciye üstten hizalar

arange > algin and disrubite > algin botton (B) il seçileni ikinciye alttan hizalar

arange > algin and disrubite > algin centers horizantally (E) ilk seçileni ikinciye merkezden yatay hizalar

arange > algin and disrubite > algin centers vertically (C) ilk seçileni ikinci seçilene merkezden dikey hizalar

yukardaki kısayollar iki nesne arasındaki hizalamalar birden fazla nesneyi hizalamak için ilk ve son objemizi olması gereken yere koyuyoruz ve son objemizide olması gereken yere koyduktan sora objelerimizin tamamınıseçip arange > algin and disrubite > algin and distrubite açıyoruz ve aşağıdaki anlatımı takip ediyoruz

bu işlemi texlerde uygulamak için yazıların convert to curve (ctrl+q) olması gerekmektedir.

Tepki
100
@st_anger_turk

bilmeyenler için belki yanıltıcı olabilir.
haklısınız.
şunu diyebiliriz ki ctrl+q yazıları nesneye çevireceği için
hizalama seçenekleri kullanılabilir ama,
textler için ayrı bir hizalama seçeneği olduğu gibi,
text alanımızı pick tool aracı ile seçersek farklı text alanlarınıda
hizalayabiliriz.
saygılarımla.

tabii ders için ayrıca teşekkürler ... :)

sebograph

Üye
Tepki
9
@emine_x4

text hizalama derken birbirinden bağımsız textleri kastetmiştim herhangi bir paragraf içinde değil örneğin bir kartvizit yada broşür vs.. hazırlıyorsunuz ve alt alta veya yanyana çapraz hernasıl olursa bunları sıralamanız gerekiyo ve bu yöntem bu işi yapabilmek için benim bildiğim en ideal yöntem eğer farklı yöntemleriniz varsa sizde paylaşın ki bilgimiz artsın curve olayına gelince hangi versiyon olduğunu hatırlamıyorum ama x3 veya x4 olabilir yazıları curvelemeden algin distrubiteyi kullanamamıştım o yüzden o notu düştüm 12 versiyonunda curveye gerek duyulmuyor yarumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

xblack

Üye
Tepki
34
Dostum burda gösterdiğin kısayollar hayatı da düzenlemede işe yararmı dersin. :) Teşekür ederim. Paylaşımın için.

Tepki
1
Çok teŞekkÜr ederİm bayaa İŞİme yaradi. Bazen corellİk İŞler gelİyo İlgİlenmİyodum. (bİlmedİĞİmden).

Yukarı Alt